Žymė: Kalėdos

Pabaigęs gaminti kalėdinį desertą – šviežiai virtos mangų uogienės ir jogurto pyragą – sėdau ant motorolerio ir nudūmiau pas kaimynus. Žibintams klojant palmių šešėlius ant ryžių laukų, mąsčiau apie absurdišką situaciją, kurioje bedievis, gyvenantis daugiausiai musulmonų turinčioje šalyje, važiuoja su pasaulio žmonėmis švęsti Kūčių. Tokios visapusiškai keistos ir šiltos buvo mano pernykštės Kalėdos Džogjakartoje, Indonezijoje.

„Baisiųjų“ kalėdinių megztukų diena biure – puikus britiško gyvenimo būdo pavyzdys. Jie nepraleidžia progos pasijuokti ir iš to išspausti dar ir kokį pinigėlį. Pageidautina – ir geriems darbams.

Vokiškai kalbantiems Europos gyventojams Kalėdos ir ypač kelios savaitės prieš tai yra didžiulė šventė. Ironiška – ji į šiuos kraštus ateina labai nenoriai. Jei kur nors pietų Vokietijoje dabar nori pajusti Kalėdų dvasią, reikia geros uoslės ir klausos. Bet kai nosis ir ausys atveda į meduoliais, karštu vynu ir kitais skanėstais kvepiančią mugę, gali neabejoti – gerai nuotaikai garantuoti trūks nebent tikro Kalėdų senelio.

Šv. Kalėdos ir Naujieji metai tikriausiai ne vienam asocijuojasi su sniegu, Kalėdų Seneliu, eglės puošimu ir silke pataluose. O ką Kalėdos reiškia žmonėms, gyvenantiems už tūkstančių kilometrų nuo Lietuvos? Pakeliausime po tris žemynus – Aziją, Afriką ir Pietų Ameriką – tam, kad sužinotume, kaip šventės sutinkamos Indijoje, Bostvanoje ir Kolumbijoje.

Draugė pasigyrė Kalėdas su visa šeima – vyru ir dviem vaikais – švęsianti Jamaikoje. Misija – ne tokia paprasta, kaip nuvažiuoti pas senelius į kaimą. Ne dėl to, kad teks skristi su keliais persėdimais, o už bilietus suploti nepadoriai daug – saloje dabar pats turistinio sezono įkarštis. Didžiausią galvos skausmą kelia Kalėdų senelis. Atžalos parašė jam po laišką ir užsiprašė nedidelių dovanų, kurias bus nesunku įsimesti į lagaminą. O kai su pačiu dovanotoju? Kartu juk nesupakuosi.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!