Žymė: kelionės

Pradėjęs mokytis vairuoti 2008 metų vasarą, mokslus tęsiau 2014-aisiais ir nors sėkmingai išlaikiau teorijos ir praktikos egzaminus, įgijau teisę vairuoti, tačiau prisiminimai iš vairavimo pamokų liko slogūs. Ir ne todėl, kad vairavimo pamokos nepatiko, buvo nuobodžios ar trūko kokybės. Ne todėl, kad nuo 2008-ųjų keletą kartų pasikeitė Kelių eismo taisyklės, teko įsisavinti ekologiško vairavimo subtilybes. Ir ne todėl, kad vairuotojo pažymėjimas buvo išduotas vos porai metų, bet todėl, kad teorinės ir praktinės žinios nuo nūdienos vairavimo realijų gerokai skiriasi.

Vokietijos vyriausybė paskelbė planus įvesti kelių mokestį. Numatyta, kad už kiekvieną mašiną bus privaloma sumokėti norint naudotis Vokietijos keliais.

„Tai yra kruizinis laivas, kuriame gyvena 400 žmonių, daugiau kaip 40 skirtingų tautų... Aš laivą vadindavau trijų žvaigždučių viešbučiu: maistas yra įskaičiuotas į mokestį. Susimoki „crew fee“ ir tau nieko daugiau nebereikia daryti, nes viskuo aprūpinama laive: turi pastogę, turi maistą“, – gyvenimo laive–ligoninėje kasdienybę pasakoja 33 metų gydytoja–odontologė Dangyra Briedaitytė.

„Čia gyveni ar esi turistė?“ – šis klausimas, prisipažinsiu, man visada sukelia nedidelę pykčio bangą. Mintyse į šį klausimą atsakau pasipiktinusi, arogantiška intonacija: „Turistė?! Aš – ne turistė, aš ... keliautoja!“ Na, o ką išreiškiu garsiai, dažniausiai yra mažiau įžūlu: „Ne, tik keliauju, matot...“, sakau nudelbusi akis, koja kukliai paspirdama kokį akmenėlį.

Tema: Kelionės

Jeigu Eurotrip‘as būtų patiekalas, manau, galėtų atrodyti kaip tapas – užkandžių rinkinys, meistriškai manevruojantis skonių ir kvapų įvairove. O kad išsiaiškinčiau su kuo Eurotrip‘ą skaniausia valgyti, įvykdžiau apklausą. Bene šimtas apklaustųjų atsakė, su kuo mieliausiai keliauja ir kodėl.

Tema: Kelionės

Iš Lietuvos į Londoną galima paprastai ir nesunkiai nuskristi lėktuvu. Tačiau tie, kam visada norisi kraštutinumų, mieliau renkasi rizikingą ir įspūdžiais perpildytą kelionę „kitaip“. Aš – vienas iš tokių.

Tema: Kelionės

Berlynas, kuri nuo Vilniaus skiria vos 800 kilometrų, tikrai nėra lengviausiai pasiekiamas iš Lietuvos Europos didmiestis. Vienintelė alternatyva varginančiai kelionei autobusu, kai tenka patirti visus neaprėpiamos Lenkijos „autobanų“ ypatumus, ar geležinkeliu su begalybe persėdimų civilizacijos nepaliestose vietovėse, kaip ir tarpukario laikais, išlieka oro susisiekimas. Per bemaž šimtą metų mažai kas pasikeitė. Tik skirtingai nuo dabar, Laikinoji Lietuvos sostinė tuo metu buvo tikrasis europinės reikšmės transporto mazgas, per kuri driekėsi oro linijos iš Vokietijos į kitas Baltijos šalis ir Sovietų Sąjungą.

Tema: Kelionės

Didžiausias mano kelionių košmaras – ne vėluojantys lėktuvai (kas tos kelios valandos, palyginti su trimis paromis tarp žemės ir dangaus vietoj vienos nakties skrydžio – turėjau ir tokių nuotykių dėl 15 minučių pavėlavusio piloto), byrantys lėktuvai (skrendant su indais, kartais tenka prilaikyti nuolat iš laikiklio virstančius ekranus – juokas, bet iš kur man žinoti, kad nieko panašaus nevyksta variklyje?), remonto reikalaujantys viešbučiai (Azijoje kone kiekviename reikia paprašyti tai sujungti vamzdžius, tai priversti veikti dušą, tai sutvarkyti spyną), angliškai nemokantys ar visai į kitą pusę nuvežantys taksistai. Košmaras Nr. 1 yra diskusijos apie mano tautybę.

Tema: Kelionės

Šįmet sueis metai, kai lietuviai, bent teoriškai, gali gydytis ir gauti reikiamas medicinos specialistų paslaugas ES šalyse, tačiau realybė sudėtingesnė ir painesnė.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!