Žymė: laisvalaikis


Vienas paauglystės prisiminimas privertė mane stipriai suabejoti nepriklausomybės koncepcija. Įvykis tas iki šiol neleidžia būti tikram dėl tautybės, tautiškumo, priklausomybės šaliai ar tautai. Atėjus Šumano dienai vėl savęs klausiu ar einame geru keliu. Kodėl ši šventė yra reikalinga, ir kaip mums su ja elgtis?

Senovės Graikijos gyventojas Herostratas pagarsėjo tuo, jog padegė Artemidės šventyklą. Jis tai padarė tik tam, kad išgarsėtų.  Graikai, būdami toliaregiški ir žiaurūs, nubaudė nevykelį su pagarbos vertu atkaklumu. 

Tema: Naujienos

„Eurobloge“ jau esame šnekėję apie kai kuriose Europos Sąjungos šalyse klestintį ir turizmo sektoriui atsigauti padedantį gastronominį turizmą, kuris Lietuvoje praktiškai dar nėra taikomas. Šįkart apie Europos šalių virtuves bei lietuviškos gastronomijos raidą ir reklamą „Euroblogas“ kalbasi su šios srities ekspertu Ali Gadžijevu, keliose ES šalyse dirbusiu profesionaliu virtuvės šefu. 

Tema: Klausimai

Ką veiksite gruodžio 14-17 d? Gal norėtumėte atvažiuoti į Stokholmą? Na taip, nemokamai – o be to, susitikti su dar keliomis dešimtimis jaunuolių iš Švedijos, Lenkijos, Rusijos (Karaliaučiaus srities ir Sankt Peterburgo) bei Lietuvos? 

Tema: Klausimai

Europos Sąjungai tapus Nobelio taikos premijos laureate, smagu pasidžiaugti ir kitais laimėjimais: praeitą savaitę Frankfurto knygų mugėje Europos Komisija paskelbė 2009-ais metais įsteigtos Europos Sąjungos literatūros premijos laureatus. Šiais metais viena iš dvylikos apdovanotų autorių buvo ir lietuvė Giedra Radvilavičiūtė. Prozininkė bei eseistė nugalėjo su savo esė rinkiniu „Šiąnakt aš miegosiu prie sienos“.

Tema: Premija

Dar rašydama apie Euro 2012 futbolo čempionatą šią vasarą straipsnį pradėjau žodžiais, kad nėra neįprasta sporto renginius vertinti per politinę prizmę. Natūralu, kad panašios mintys kyla ir stebint Londono Olimpiadą. Panašios, tačiau šiuo atveju viskas dar globaliau.

Bet kokie masiniai renginiai neretai vieniems tampa ne ilgai laukta švente, o nusivylimu, kadangi mažiau apdairūs keliautojai arba patenka į sukčių pinkles, arba chaotiškoje aplinkoje negauna tokio aptarnavimo bei sutikimo, kokio tikėjosi. 

Vokietijos rinktinės treneris Joachimas Loewas, su komanda pradėjęs pasiruošimą rungtynėms su graikais Europos čempionato ketvirtfinalyje, nepasimetė išgirdęs žurnalistų remarką apie Graikijos ir Vokietijos santykių politinį kontekstą ir patikino, kad su Angela Merkel palaiko gerus santykius ir yra sutaręs, jog ji nesikiš į futbolą, o jis – į politiką. 

Pamenate, Vokietijos kanclerė Angela Merkel prieš porą metų pareiškė, kad vis dėlto daugiakultūriškumas jos šalyje patyrė nesėkmę. O juk skirtingos tautos, jų kultūros, kalbos bei religijos ir darnus jų sugyvenimas yra viena pamatinių Europos Sąjungos vertybių (primenu ES moto: Vienybė įvairovėje).


Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!