Žymė: mokslas

Studijos Jungtinėse Amerikos Valstijose, Australijoje, Kinijoje, Kanadoje ar Brazilijoje vilioja daugelį nebetelpančių Europos rėmuose, ieškančių globalesnės aplinkos bei multikultūriškesnės bendruomenės. Tačiau dažnai finansinis aspektas tampa demotyvuojančiu faktoriumi. Nutariau pasidomėti, kiek kainuotų studijos ir pragyvenimas šiose šalyse.

Tema: Studijos

„Slovėnijoje visai normalu bakalauro studijose mokytis iki 35 metų ir tęsti mokslus tiek ilgai, kiek tik įmanoma arba pabosta“, – sako Patris Židelevičius, Liublianos universitete mokęsis aplinkotyrą ir ekologiją. Mokslo laikas čia tiek išsitęsia vien dėl to, jog Slovėnija, matyt, yra geriausia šalis Europoje, o gal net ir pasaulyje, būti studentu.

Tema: Studijos

Nuo 10 eurų už registraciją iki kelių tūkstančių eurų už mokslo metus – tiek aukštosioms mokykloms turi atseikėti įvairiose Europos šalyse studijuojantys žmonės. Kiekvienoje valstybėje – sava tvarka. Kai kur tereikia padengti administracines išlaidas, kitur moka visi be išimties, dar kitur šią finansinę problemą galima išspręsti stropiu mokymusi. Lietuvoje, nors esame toli gražu ne labiausiai pasiturintys Europos Sąjungoje (ES), mokesčiai vieni didžiausių.

Tema: Studijos

Studente, šiandien tau pasisekė. Sužinosi, kaip savaitę nemokamai ar su minimaliomis išlaidomis pagyventi  Serbijoje, Rumunijoje ar Slovėnijoje. O gal, netrukus, ir kitose Europos šalyse.

Dažnai girdime „jis turi vakarietišką išsilavinimą“, bet panašiais epitetais neapibūdinami tie, kurie grįžta iš Vidurio ir Rytų Europos universitetų. Studijos mažiau ekonomiškai pažengusiose šalyse nėra prastesnės, šią patirtį galima pavadinti „kitokia“.

Baigėsi konsultacijų periodas siūlomoms ES gairėms dėl valstybės paramos oro uostams ir oro transporto bendrovėms. Jos apribotų valstybės paramą oro linijoms bei laikotarpius, kuriuos oro uostai gali oro bendrovėms taikyti mažesnius nei sąnaudos mokesčius. Tai ateityje gali pabranginti pigių oro linijų skrydžius. Na, o vieni iš atidžiausių naujienų apie naujus skrydžius ir pigių oro linijų viražus skaitytojų yra tarptautiniai studentai.

Tema: Be sienų

ES narėje Vengrijoje susidariusi situacija, kai šalies jaunimas, baigęs aukštuosius mokslus šioje šalyje, yra priverstas tam tikrą laiką atidirbti šaliai, kuri suteikė išsilavinimą, man vis dar kelia dvejopus jausmus. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!