Žymė: Nauji metai

Fejerverkų dūmams išsisklaidžius prisiminkite, kiek pažadų sau esate davę šiems metams. Sveikas gyvenimo būdas, treniruoklių salė, baseinas, atsikratymas nereikalingais kilogramais, bėgiojimas rytais, metimas rūkyti ar gerti, nauji namai, partneris, o gal karjera? Kad ir ką sau esate ryžtingai pažadėję prieš Naujuosius, jiems atėjus entuziazmo dažnai pritrūksta. Kaip galėtume padėti sau laikytis pažadų ir ar apskritai jų reikia?

Kai lietuviai gruodžio pabaigoje skubėjo į bankus – sutaupytus litus iš slaptaviečių traukė ir jaunimas, ir pagyvenusieji, – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis pasižadėjo nuo 2015 metų nenaudoti grynųjų pinigų. Toks ekonomisto pažadas – tarsi akibrokštas lietuviams, kurie litus pamilo taip, kad tik paskutinėmis dienomis nutarė jų atsikratyti, į bankus sunešdami kelis šimtus milijonų litų grynaisiais.

Ar pamenate Bridžitos Džouns naujamečius pažadus, kurių ji sąžiningai nesilaikė? Psichologai apie šį sąrašą turėtų ką pasakyti: užmojai konkretūs, tad tiesiog imk ir įgyvendink, bet jų tiek daug, kad ir velnias koją nusilaužtų. Tai – tiesiausias kelias nesilaikyti savo pasižadėjimų nė savaitės. Statistika rodo, kad vos 8 proc. amerikiečių nenukrypsta nuo plano. Ką daryti, kad atsidurtumėte greta jų?

Vyrams įgyvendinti naujamečių pažadų nesiseka dėl savo prigimties – stiprioji lytis linkusi išsikelti didelius tikslus, kurių nesugeba įvykdyti. Užtat moterims siekti Naujųjų proga užsibrėžtų tikslų gali padėti neretai joms priskiriamas ir pašaipų sulaukiantis įprotis – tereikia apie savo siekius plepėti, plepėti, plepėti...

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!