Žymė: naujienos

Senovės Graikijos Tėbų miestą gynė ypatingi kareiviai. Elitinis Šventasis būrys buvo sudarytas iš 150 homoseksualių porų. Graikai vadovavosi paprasta logika – joks kareivis nepaliks savo meilužio mūšio lauke. Statistika patvirtino šį mąstymą, nes būrys buvo itin efektyvus kovose. 

Bulgariją apgaubė užsieniečio, pasiryžusio išpirkti žemę, šešėlis. Taip rašė vienas bulgarų apžvalgininkas prieš šių metų pradžią, kai šalis turėjo panaikinti draudimą žemės ūkio paskirties plotus parduoti užsieniečiams.

Baimė būti „nupirktiems užsieniečių“ tarp mažesnių Europos Sąjungos (ES) šalių nenauja. Rytų Europoje ji labai gyva, Vakaruose šis klausimas mažai ką jaudina.

Jau 2014 metų gegužę Lietuva turi sudaryti sąlygas užsieniečiams laisvai įsigyti žemę, tačiau Lietuvoje mėginama surengti referendumą dėl žemės pardavimo užsieniečiams, taip rizikuojant pažeisti stojimo į Europos Sąjungą (ES) sutartį, netekti ES paramos.

Žemės pardavimas „pavers pereinamu koridoriumi mūsų kraštą“, „šalis, išparduodanti savo klestėjimą, eina savižudybės link“, rimtais veidais tvirtina pasisakantieji už referendumą dėl žemės nepardavimo užsieniečiams. Tačiau emocingos ir į tautinę savimonę apeliuojančios kalbos dažnai nepasako keleto svarbių dalykų.

Paradoksalu, kad nepritariantys Europos Sąjungos idėjai ar jos dabartinėms galioms gali kandidatuoti į EP ir kuo puikiausiai atstovauti savo ir savo bendraminčių interesams. Kitaip sakant, pasisakantys prieš sistemą yra pačios sistemos leidžiami būti jos atstovaujamaja dalimi.

Dažnai girdime „jis turi vakarietišką išsilavinimą“, bet panašiais epitetais neapibūdinami tie, kurie grįžta iš Vidurio ir Rytų Europos universitetų. Studijos mažiau ekonomiškai pažengusiose šalyse nėra prastesnės, šią patirtį galima pavadinti „kitokia“.

Šią savaitę visų dėmesys bus Kryme ir Vakarų šalių sostinėse. Nieko nenustebinoreferendumo rezultatai, - 96,6 proc. dalyvavusių pasisakė už regiono prisijungimą prie Rusijos.  Referendumo teisėtumu abejoja visi, išskyrus Rusiją, Š.Korėją ir Siriją, Europa ruošia sankcijas Rusijai už tarptautinės teisės pažeidimus. Dalis europiečių piktinasi vangia ES reakcija, kiti – priešingai, baiminasi santykių su Rusija sugadinimo. 

Pati šiuo metu gyvenu Palestinoje – šalyje, kuri jau daugiau nei keturis dešimtmečius tebelaukia savo nepriklausomybės, galingosiom pasaulio valstybėms tylint ar atvirai remiant Izraelį ir jo okupacinę politiką. Nors Kovo 11-ąją ne Lietuvoje miniu jau ne pirmus metus, bet apmąstymai nepriklausomybės tema tikriausiai ilgiausiai neapleidžia būnant būtent čia. 

Tema: Ateitis
Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!