Žymė: studijos

„Studentai remia studentus“, – taip apie užsienio studentų rėmimo „Copernicus“ programą Vokietijoje pasakoja patys programos atstovai. Be savanorių stipendija neturi jokių kitų kuratorių ar užtarėjų valstybinėse įstaigose. Bet jų patirtis rodo – puikioms studijų ir gyvenimo sąlygoms sukurti nereikia didelių pinigų ir administracinės pagalbos. Tereikia entuziazmo ir solidarumo.

Robinzono Kruzo istorija puikiai žinoma visiems: nuotykių ištroškęs jaunuolis palieka tėvo namus ir išplaukia į nežinomybę, o sudužus laivui atsiduria negyvenamoje saloje. Nežinomų teritorijų tyrinėjimas, ribotų išteklių optimizavimas, būsto bei maisto paieškos ir kova už išlikimą – tai ne tik Robinzono Kruzo, bet ir kone kiekvieno lietuvio, išvykusio studijuoti į užsienį pagal „Erasmus“ mainų programą, patirtis.

Kristina Selezniova (23 m.) studijavo Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kuomet išvyko semestrui studijuoti į Prancūziją, Grenoblio universitetui priklausantį Politikos mokslų institutą.

Ar pasiryžtum avantiūrai išvykti pagyventi į Luang Prabang? Ak, nežinai, kur tai yra? Korėjietės Ji Hyeon Lee ir Nawoom Seok prieš atvykdamos studijuoti į Vilniaus universitetą, taip pat neturėjo žalio supratimo, kur tas Vilnius. 

Studente, šiandien tau pasisekė. Sužinosi, kaip savaitę nemokamai ar su minimaliomis išlaidomis pagyventi  Serbijoje, Rumunijoje ar Slovėnijoje. O gal, netrukus, ir kitose Europos šalyse.

„Džiaugiamės, kad aukštojo mokslo studijas tęsite mūsų šalyje. Linkime Jums sėkmės siekiant magistro laipsnio“, - rankose laikau Gruzijos švietimo ir mokslo ministro pasirašytą raštą, kuriame suraitytomis gruziniškomis raidėmis išvedžiotas mano vardas. 

Siekdama kaip galima geriau įgyvendinti augimo strategijoje Europa 2020 užsibrėžtus tikslus bei mažinti nedarbą, Europos Komisija siūlo dar vieną būdą skatinti probleminių amžiaus ar socialinių grupių piliečių įdarbinimą.

Studijos kitoje šalyje dažnai virsta „protų nutekėjimu“, taip dažnai manoma apie studijas ten, ir tikrai neretai taip ir būna. Tačiau ne visada. Dažnai studijos užsienyje virsta gero mokslo paragavusių lietuviškų protų „partekėjimu“ atgal.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!