Žymė: tapatybė

Lietuvon laikinai gyventi atvykę užsieniečiai turi prisitaikyti ne tik prie skirtingos kultūros ir mentaliteto, bet ir prie skirtingų valgymo įpročių. Mūsų šalyje studijavę ar dirbę svetimšaliai lietuvišką maistą apibūdina kaip riebų, ne itin sveiką, bet pakankamai priimtiną įvairiems skoniams.

Tema: Maistas

Didžiausias mano kelionių košmaras – ne vėluojantys lėktuvai (kas tos kelios valandos, palyginti su trimis paromis tarp žemės ir dangaus vietoj vienos nakties skrydžio – turėjau ir tokių nuotykių dėl 15 minučių pavėlavusio piloto), byrantys lėktuvai (skrendant su indais, kartais tenka prilaikyti nuolat iš laikiklio virstančius ekranus – juokas, bet iš kur man žinoti, kad nieko panašaus nevyksta variklyje?), remonto reikalaujantys viešbučiai (Azijoje kone kiekviename reikia paprašyti tai sujungti vamzdžius, tai priversti veikti dušą, tai sutvarkyti spyną), angliškai nemokantys ar visai į kitą pusę nuvežantys taksistai. Košmaras Nr. 1 yra diskusijos apie mano tautybę.

Tema: Kelionės

Sekmadienį (birželio 29 d.) vyksiantis referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams nebekelia tokių aistrų kaip ankstesniais mėnesiais, kuomet buvo renkami parašai ir sprendžiama, kada rengti balsavimą. Apžvalgininkai abejoja, ar jis apskritai įvyks dėl menko rinkėjų aktyvumo, juoba kad internete pasipylė raginimai verčiau dieną praleisti gamtoje.

„Puikiai suvokiu, kad daug lengviau šypsotis, kai daugiau uždirbi. Belgai tikrai dėlto neturi išgyventi, nes eilinė kasininkė pas mus tikrai gali sau leisti važiuoti atostogauti, turėti daug normalesnį gyvenimą nei kasininkė Lietuvoje“, – sako mūsų šalyje jau 8 metus gyvenantis belgas Rémi Mossiat.

Tada pirmą kartą supratau, kad vokiečiai yra daug mažesni kalbos fetišistai nei prancūzai.

Dar maža, kokių penkerių, „žinojau“, kad ištekėsiu už afrikiečio. Žinojau, ne norėjau, to jausmo užtikrintumą prisimenu iki šiol. Užaugau, ištekėjau, už pietų afrikiečio. Taip detaliai suplanavusi nebuvau, bet nesigailiu. Nors man Vilniaus metrikacijos biure tvarkant dokumentų formalumus ir padejavus, kiek daug visko reikia, darbuotoja tiesiai pasakė: „Ką, tekate už afrikiečio, ir tikitės, kad bus lengva?“

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!