Žymė: žmogaus teisės

„Kiekvienas prie kompiuterio sėdintis homofobas turėtų pagalvoti, jog šis prietaisas buvo sukurtas homoseksualaus asmens“, – sako viešai „YouTube“ paskyroje apie savo seksualinę orientaciją prabilęs Edgaras Rušinskas.

„Kas per dėstytojai iš akmens amžiaus turi būti, kad priekabiautų ar pašieptų merginas?“ – stebisi Vilniaus universitete (VU) matematiką ir matematikos taikymus baigusi Lina Zubytė, dirbanti IT srityje. Tačiau ne visoms studentėms pavyko jo išvengti.

„Esame turėję atvejį, kai (perkant internetu – red. past.) vietoj telefono atsiuntė plytas. Taip pat, kai vietoj telefonų pardavėjas atsiuntė žaislinius telefonus“, – pasakoja Europos vartotojų centro Europos Sąjungos teisės specialistė Miglė Akulevičienė ir teisininkas patarėjas Aušvydas Čebatorius.

Nepriklausomybės pradžioje, kai tryniau mokyklos suolą, mokytojai, tėvai, giminaičiai ir kiti, kuriems skaudėjo galvą dėl mano šviesios ateities, kalė į galvą: mokykis anglų kalbos! Bent į žmones išeisi – maždaug tokį motyvą užuosdavau tarp eilučių. 

„The Washington Post“ pranešė apie Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) išleistą net 6300 puslapių ataskaitą dėl kankinimo metodų panaudojimo efektyvumo. Jos rezultatai, tikriausiai nenustebinę šitokių metodų priešininkų, turėjo šokiruoti jų užtarėjus: ataskaitoje teigiama, jog jie svariai neprisidėjo prie esminės informacijos išgavimo iš kalinių; jie dažniausiai išduodavo reikalingą informaciją dar prieš kankinimams prasidedant.

Edwardas Snowdenas privirė daug košės, kurią gali būti sunku išsrėbti. Visi gerai atsimenam pernai metų skandalą, kai jis nutekino slaptą JAV Nacionalinės Saugumo Agentūros, kuriai iki tol dirbo, informaciją. Be kita ko, jis paskelbė, kad JAV šnipinėja aukštus Europos Sąjungos pareigūnus bei jai priklausančių valstybių administracijas ir jų lyderius.

Nors tik viena iš daugelio, Abu Zubaydah istorija yra teisinio, moralaus ir žmogiškumo fiasko pavyzdys, išsiplėtojusio po vadinamojo „Karo prieš terorizmą“, kurį paskelbė buvęs JAV prezidentas George‘as Bushas ir prie kuriam su liokajišku pataikavimu pritarė dauguma Europos sąjungininkų.

Nuolatos už žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus linksniuojamas paskutinis Europos diktatorius iš Baltarusijos Aleksandras Lukašenka nusprendė atsilyginti Vakarams už kritiką tuo pačiu. Baltarusijos užsienio reikalų ministerija (URM) paskelbė ataskaitą apie žmogaus teisių pažeidimus kai kuriose valstybėse 2012 metais.

Tema: Teisės

Teisinių bazių mišinys Europos Sąjungoje sukuria kliūčių ruožo sąlygas migruoti, keliauti, teisiškai įtvirtinti savo santykius norinčioms homoseksualioms poroms. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!