Europos egzaminas

2014 m. Europos egzamine dalyvavo apie 20 000 dalyvių. Didžioji jų dauguma egzaminą laikė mokyklose, tačiau egzaminas vyko ir kolegijose, universitetuose, bibliotekos, nevyriausybinėse ir verslo organizacijose. Pakalbinome tris Europos egzamino 2014 metų nugalėtojus – vieną moksleivę, vieną studentą ir vieną konsultacinės įmonės darbuotoją, kurie praėjusių metų liepą lankėsi Europos Sąjungos institucijose Briuselyje.

2014 metais gegužės 9 d. vykusį Europos egzaminą organizavo beveik 400 mokytojų iš visos Lietuvos. Daugiausiai prie egzamino vykdymo prisidėjo istorijos ir geografijos mokytojai, tačiau taip pat dalyvavo daug kalbų, pilietinio ugdymo, ekonomikos ir kitų dalykų mokytojų. Beveik 94 % mokytojų naudojosi Europos egzamino organizatorių siūloma metodine medžiaga egzaminui pasiruošti. 93% 2014 metais egzaminą vykdžiusių mokytojų tikino organizuosiantys egzaminą ir 2015 metais.

2015 m. gegužės 7 d., ketvirtadienį, visoje Lietuvoje vyks „Europos egzaminas". Lietuva pernai įstojo į euro zoną, 2015-ieji paskelbti Europos metais vystymuisi, tačiau kiek iš tikrųjų apie tai žinome? Egzaminą organizuoti kviečiame vidurines, profesines ir aukštąsias mokyklas, viešojo ir privataus sektoriaus įmones, nevyriausybines ir kt. organizacijas (NVO).

Skelbiame literatūros  sąrašą, kuris padės Jums pasiruošti išlaikyti Europos egzaminą 2015 m. gegužės 7d.

2015 m. gegužės 1–8 d. visi norintys gali savo žinias apie Europos Sąjungą pasitikrinti internetu. Neturintys galimybės to padaryti namuose, kviečiami į kompiuterizuotas viešąsias bibliotekas.

„Europos egzaminą“ organizuoti kviečiamos įmonės, valstybinės institucijos, aukštosios mokyklos, nevyriausybinės organizacijos. Jos išrinks geriausiai Europos Sąjungos reikalus išmanantį dalyvį, kuris dalyvaus II egzamino etape. 15 geriausių antrojo etapo dalyvių bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą Vilniuje gegužės 22 d. ir varžysis dėl 3 pažintinių kelionių į ES institucijas Briuselyje.

Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, kuriame gali dalyvauti Lietuvos mokyklos. Pagrindinė projekto dalis – „Europos egzaminas“ – skirta 10–12 klasių moksleiviams, o Bandomasis Europos egzaminas – 8–9 klasių mokiniams. 2014 m. projekte dalyvavo daugiau nei 400 mokyklų ir per 20 000 mokinių. Pirmąjį „Europos egzamino“ turą 2015 m. gegužės 7 d. pagal projekto organizatorių pateiktą medžiagą savo klasėse organizuoja ir laimėtojus išrenka patys mokytojai.

Gegužės 23 d. Europos namuose įvyko Europos egzamino finalas, kuriame paaiškėjo geriausiai Europos Sąjungos žinovai tarp mokinių, mokytojų, organizacijų atstovų ir internautų.

Gegužės 15 d. įvyko „Europos egzamino“ II-asis etapas internete, kuriame varžėsi egzamino nugalėtojai mokyklose ir organizacijose. Skelbiame 75 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų finale gegužės 23 d. Vilniuje.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!