Europos egzaminas

2016 m. kovo - gegužės mėnesiais Lietuvoje jau septintą kartą vyks „Europos egzaminas“. Egzaminą organizuoti kviečiamos mokyklos, viešojo ir privataus sektorių įmonės, nevyriausybinės organizacijos (NVO), aukštosios mokyklos. Visi norintys gyventojai savo žinias apie Europos Sąjungą galės pasitikrinti internetu.

Gegužės 22 d. Europos namuose vykusiame Europos egzamino finale varžėsi 75 dalyviai, parodę geriausias žinias apie Europos Sąjungą ankstesniuose egzamino etapuose, kuriuose iš viso dalyvavo 25 000 dalyvių.  Finale paaiškėjo geriausi Europos Sąjungos žinovai tarp mokinių, mokytojų, organizacijų atstovų ir internautų.

Gegužės 14 d. internetu įvyko Europos egzamino antrasis etapas. Skelbiame 75 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų finale, gegužės 22 d., Europos namuose. Visiems finalo dalyviams bus išsiųsti kvietimai elektroniniu paštu.

2015 m. gegužės 1–8 d. surengtame Europos egzamino finale internetu socialiniame tinkle feisbuke varžėsi 3178 dalyviai. Beveik 1500 dalyvių atsakė į pusę ir daugiau klausimų teisingai, o 43 dalyviai nepadarė nei vienos klaidos. Skelbiame dalyvių sąrašą, kurie į klausimus atsakė greičiausiai ir bus pakviesti į Europos egzamino finalo renginį gegužės 22 d. Europos namuose Vilniuje.

2014 m. Europos egzamine dalyvavo apie 20 000 dalyvių. Didžioji jų dauguma egzaminą laikė mokyklose, tačiau egzaminas vyko ir kolegijose, universitetuose, bibliotekos, nevyriausybinėse ir verslo organizacijose. Pakalbinome tris Europos egzamino 2014 metų nugalėtojus – vieną moksleivę, vieną studentą ir vieną konsultacinės įmonės darbuotoją, kurie praėjusių metų liepą lankėsi Europos Sąjungos institucijose Briuselyje.

2014 metais gegužės 9 d. vykusį Europos egzaminą organizavo beveik 400 mokytojų iš visos Lietuvos. Daugiausiai prie egzamino vykdymo prisidėjo istorijos ir geografijos mokytojai, tačiau taip pat dalyvavo daug kalbų, pilietinio ugdymo, ekonomikos ir kitų dalykų mokytojų. Beveik 94 % mokytojų naudojosi Europos egzamino organizatorių siūloma metodine medžiaga egzaminui pasiruošti. 93% 2014 metais egzaminą vykdžiusių mokytojų tikino organizuosiantys egzaminą ir 2015 metais.

Kviečiame dalyvauti įdomiame, neįpareigojančiame, trumpame (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkurse. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje.

Skelbiame literatūros  sąrašą, kuris padės Jums pasiruošti išlaikyti Europos egzaminą 2015 m. gegužės 7d.

2015 m. gegužės 1–8 d. visi norintys gali savo žinias apie Europos Sąjungą pasitikrinti internetu. Neturintys galimybės to padaryti namuose, kviečiami į kompiuterizuotas viešąsias bibliotekas.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!