Europos egzaminas

Gegužės 9 d. Europos dienos proga jau penktąjį kartą bus organizuojamas „Europos egzaminas“. Geriausių rezultatų pasiekę dalyviai laimės pažintines keliones į Briuselį. Kaip ir ankstesniais metais, kartu su laimėjusiais moksleiviais keliauti kviečiami ir jų mokytojai.

Minint Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 10-metį ir artėjant euro įvedimui Lietuvoje, 2014 m. gegužės 9 d. jau penktą kartą vyks „Europos egzaminas“. Egzaminą organizuoti kviečiamos mokyklos, viešojo ir privataus sektorių įmonės, nevyriausybinės organizacijos (NVO), aukštosios mokyklos. Visi norintys gyventojai savo žinias apie Europos Sąjungą galės pasitikrinti internetu gegužės 5-11 dienomis.

„Europos egzaminas“ – tai žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkursas, kuriame gali dalyvauti visos Lietuvos mokyklos. Pagrindinė projekto dalis – „Europos egzaminas“ – skirta 10-12 klasių moksleiviams, o Bandomasis egzaminas – 8-9 klasių mokiniams.

„Europos egzaminą“ organizuoti kviečiamos įmonės, valstybinės institucijos, aukštosios mokyklos, nevyriausybinės organizacijos. Jos išrinks geriausiai Europos Sąjungos reikalus išmanantį dalyvį, kuris dalyvaus II egzamino etape. 15 geriausių antrojo etapo dalyvių bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą Vilniuje gegužės 23 d. ir varžysis dėl 3 pažintinių kelionių į ES institucijas Briuselyje.

2014 m. gegužės 5–11 d. visi norintys gali savo žinias apie Europos Sąjungą pasitikrinti internetu. Neturintys galimybės to padaryti namuose, kviečiami į kompiuterizuotas viešąsias bibliotekas.

Europos egzamino finale, kuris vyko 2013 m. gegužės 17 d. Europos namuose Vilniuje, paaiškėjo šių metų nugalėtojai. Finale varžėsi geriausiai egzamino užduotis II etape išsprendę moksleiviai ir jų mokytojai, geriausiai užduotis universitetuose išsprendę studentai ir geriausiai Europos egzamino užduotis „Facebook“ tinkle atlikę dalyviai.

Gegužės 9 d. vykusio egzamino dalyviams vieni sunkiausių pasirodė klausimai apie ES institucijas. Pavyzdžiui, verslo organizacijose užduotis sprendusiems dalyviams daugiausia abejonių kėlė tai, ar Europos Komisijos funkcija yra inicijuoti naujus ES teisės aktus.

Visus, kurie mėgino savo jėgas spręsdami Europos egzamino užduotis, kviečiame pasitikrinti, kokie buvo teisingi atsakymai į pateiktus I-ojo egzamino etapo klausimus.  

Gegužės 18 d. LR Seime buvo surengtas Europos egzamino finalinis turas, kuriame apdovanoti geriausiai finalo užduotis išsprendę moksleiviai, mokytojai, studentai ir konkurso socialiniame tinkle „Facebook" dalyviai.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!