„Europos egzaminas" 2016 organizacijose

Spausdinti 2016-03-18

Kviečiame dalyvauti įdomiame, neįpareigojančiame, trumpame (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkurse. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje.

Geriausiai „Europos egzaminą“ išlaikę dalyviai bus pakviesti į antrąjį egzamino etapą. Geriausiai egzaminą išlaikę antrojo etapo dalyviai bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą 2016 m. gegužės 20 d. „Europos namuose“ Vilniuje, kur varžysis dėl pagrindinių prizų.

Informacija egzamino organizatoriams

Registracija iki gegužės 4 d. vyksta „Europos egzamino“ koordinatorių elektroninėje sistemoje. Joje registruojasi savo įmonėje, valstybinėje institucijoje, aukštojoje mokykloje, nevyriausybinėje organizacijoje egzaminą norintys organizuoti asmenys. Užsiregistravę asmenys bus koordinatoriai, atsakingi už konkurso vykdymą savo organizacijoje. Pagrindinė koordinatoriaus užduotis – viešinti „Europos egzaminą“ savo organizacijoje.

REGISTRUOTIS ORGANIZATORIUMI IKI GEGUŽĖS 4 D. GALITE ČIA (Mokyklų registracija vyksta kitu adresu)

Iki balandžio 15 d. užsiregistravusioms organizacijoms paštu išsiųsime nedidelę dovanėlę „Europos egzamino“ nugalėtojui jūsų organizacijoje. Po balandžio 15 d. usžiregistravusios organizacijos turės galimybę šią dovanėlę pasiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje.

Kaip suorganizuoti Europos egzaminą

I etapas

2016 m. gegužės 9 d. „Europos egzaminas“ organizacijoms vyks internetu. Jūsų organizacijos nariai egzaminą galės laikyti iš bet kurios vietos, naudodamiesi interneto ryšiu. Registruodamiesi prie egzamino sistemos, jūsų organizacijos nariai turės pažymėti, kad priklauso jūsų organizacijai. Gegužės 10 d. egzamino koordinatorius gaus geriausiai išlaikiusių egzaminą jūsų organizacijoje narių sąrašą.

Ankstesnių metų (2010–2015 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negali.

II etapas

Pirmojo etapo laimėtojas įgyja teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2016 m. gegužės 13 d. Po pirmojo etapo koordinatorius užregistruos egzamino laimėtoją iš savo organizacijos „Europos egzamino“ koordinatorių sistemoje . Po registracijos šiam dalyviui tiesiogiai į jo elektroninį paštą ir nurodytą telefono numerį bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys. Su šiais duomenimis dalyvis galės bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 13 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. dalyvis galės pradėti atsakinėti į II egzamino etapo klausimus.

III etapas

15 geriausiai „Europos egzaminą“ antrame etape išlaikę dalyviai bus pakviesti į egzamino finalinį renginį 2016 m. gegužės 20 d. kuris vyks Vilniuje, „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16) nuo 12 iki 16 val. 30 min. Trys geriausiai „Europos egzamino“ finalo užduotis išsprendę dalyviai laimės pagrindinį prizą – pažintinę kelionę į Europos Sąjungos (ES) institucijas Briuselyje.

Egzaminui pasiruošti skirtas literatūros ir šaltinių sąrašas skelbiamas čia.

 

Kontaktai

Kazys Pupinis, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: kazys.pupinis@ext.ec.europa.eu

Tel. 85 2313191

Komentarai

Kitos naujienos

Minint Europos dieną kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas”. 2019 m. gegužės 9 d. moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys kviečiami išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!