„Europos egzaminas 2017“ organizacijose

Spausdinti 2017-03-24

Kviečiame dalyvauti įdomiame, neįpareigojančiame, trumpame (iki 15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkurse. Laimėtojai džiaugsis Europos Sąjungos žinovų titulais savo aukštosiose mokyklose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje.

Geriausiai „Europos egzaminą“ išlaikęs dalyvis jūsų organizacijoje bus pakviestas į antrąjį egzamino etapą, kuris vyks internetu gegužės 17 d. Geriausiai egzaminą išlaikę antrojo etapo dalyviai bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą 2017 m. gegužės 22 d. „Europos namuose“ Vilniuje, kur varžysis dėl pagrindinių prizų.

Norėdami vykdyti „Europos egzaminą“ savo organizacijoje turėtumėte iki gegužės 4 d. užsiregistruoti egzamino vykdytojų elektroninėje sistemoje. Užsiregistravę asmenys bus atsakingi už konkurso vykdymą savo organizacijoje. Pagrindinė vykdytojo užduotis – viešinti „Europos egzaminą“ savo organizacijoje.

Registruokitės iki gegužės 4 d. (mokytojų registracija vyksta kitu adresu)

Iki balandžio 19 d. užsiregistravusioms organizacijoms paštu išsiųsime nedidelę dovanėlę „Europos egzamino“ nugalėtojui jūsų organizacijoje ir medžiagos egzaminui pasiruošti. Po balandžio 19 d. užsiregistravusios organizacijos turės galimybę šią dovanėlę ir medžiagą pasiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje.

Pasiruošimo laikotarpiu į savo organizaciją galite pasikviesti Jaunimo Europos komandos narį, kuris yra pasiruošęs interaktyviais metodais pristatyti savo bendraamžiams įvairias su Europos Sąjunga susijusias temas.

Kaip vyks „Europos egzaminas“?

Kaip suorganizuoti „Europos egzaminą“?

I etapas

2017 m. gegužės 9 d. „Europos egzaminas“ organizacijoms vyks internetu. Jūsų organizacijos nariai egzaminą galės laikyti iš bet kurios vietos, naudodamiesi interneto ryšiu. Registruodamiesi prie egzamino sistemos, jūsų organizacijos nariai turės pažymėti, kad priklauso jūsų organizacijai. Gegužės 10 d. egzamino koordinatorius gaus geriausiai išlaikiusių egzaminą jūsų organizacijoje narių sąrašą.

Ankstesnių metų (2010–2016 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negali.

II etapas

Pirmojo etapo laimėtojas įgyja teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2017 m. gegužės 17 d. Po pirmojo etapo koordinatorius užregistruos egzamino laimėtoją iš savo organizacijos „Europos egzamino“ koordinatorių sistemoje . Po registracijos šiam dalyviui tiesiogiai į jo elektroninį paštą bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys. Su šiais duomenimis dalyvis galės bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 17 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. dalyvis galės pradėti atsakinėti į antrojo egzamino etapo klausimus.

III etapas

15 geriausių „Europos egzaminą“ antrame etape išlaikiusių dalyvių bus pakviesti į egzamino finalinį renginį 2017 m. gegužės 22 d. Vilniuje, „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16) nuo 12 iki 16 val. 30 min. Trys geriausiai „Europos egzamino“ finalo užduotis išsprendę dalyviai laimės pagrindinį prizą – pažintinę kelionę į Europos Sąjungos (ES) institucijas Briuselyje.

„Europos egzamino“ literatūros sąrašas

Kontaktai

Vytenis Kviklys, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Tel. 85 2431283

 

Atgal į pagrindinį puslapį

Komentarai

Kitos naujienos

2018 m. gegužės 22 d. įvyko „Europos egzamino“ finalas, kuriame paaiškėjo geriausi Europos Sąjungos žinovai ir buvo išdalinti pagrindiniai prizai.

Gegužės 16 d. internetu įvyko „Europos egzamino“ antrasis etapas, kuriame dalyvavo beveik 400 dalyvių. Skelbiame 55 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų  gegužės 22 d. Europos namuose Vilniuje vyksiančiame finale. Visiems finalo dalyviams bus išsiųsti asmeniniai kvietimai elektroniniu paštu.

Gegužės 9 d. Lietuvos mokyklose ir internetu vyko „Europos egzaminas“, kurio metu dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Egzamine dalyvavo daugiau nei 20 000 žmonių!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!