„Europos egzaminas 2017“ mokyklose

Spausdinti 2017-03-24

„Europos egzaminą“ mokyklose gali vykdyti visų Lietuvos bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų mokytojai. „Europos egzaminas“  skirtas 10–12 klasių mokiniams, o Bandomasis Europos egzaminas – 8–9 klasių mokiniams. 

25 geriausiai „Europos egzaminą“ išlaikę moksleiviai ir jų mokytojai bus pakviesti į egzamino finalą 2017 m. gegužės 22 d. „Europos namuose“ Vilniuje. Trys geriausiai „Europos egzamino“ finalo užduotis išsprendę moksleiviai laimės pagrindinį prizą – pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje 2017 m. birželio 20–22 d.

Registruokitės iki gegužės 4 d.

Iki balandžio 19 d. užsiregistravusioms mokykloms paštu išsiųsime medžiagą egzaminui pasiruošti. Po balandžio 19 d. užsiregistravusios mokyklos turės galimybę medžiagą egzaminui pasiruošti pasiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje arba naudotis elektroninėmis priemonėmis.

Balandžio 11 d. 11 val. per Mokytojo TV vyko tiesioginis vaizdo seminaras, kurio metu Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius padėjo atsakyti į klausimus, susijusius su dabartiniais Europos Sąjungos iššūkiais ir ateities scenarijais. Seminaro vaizdo įrašą galite matyti čia:

Ruoštis „Europos egzaminui“ yra smagu ir įdomu, tačiau tai gali tapti įsimintinu įvykiu, jei jums į pagalbą atskubės žinomas žmogus. Jums tereikia pasiūlyti savo sukurtą klausimą „Europos egzaminui“ ir parašyti, su kokiu „mokytoju“ norėtumėte ruoštis egzaminui ir kodėl. Registracija vyksta iki balandžio 19 d.

Pasiruošimo laikotarpiu į mokyklas galima pasikviesti Jaunimo Europos komandos narius, kurie yra pasiruošę interaktyviais metodais pristatyti savo bendraamžiams įvairias su Europos Sąjunga susijusias temas.

Kaip vyks „Europos egzaminas“?

Kaip suorganizuoti „Europos egzaminą“ mokykloje?

I etapas

Konkurso organizatoriai elektroninėje sistemoje gegužės 8 d. patalpins „Europos egzamino“ klausimus, skirtus atsispausdinti arba rodyti per vaizdo projektorių. „Europos egzaminą“ mokykloje gegužės 9 d. pasirinktu laiku organizuoja užsiregistravęs (-ę) mokytojas (-ai). Jei egzaminas vyktų keliose skirtingose klasėse jūsų mokykloje, rekomenduotume egzaminą vykdyti vienu metu. Gegužės 9 d. elektroninėje vykdytojų sistemoje bus paskelbti teisingi „Europos egzamino“ atsakymai.

Mokytojai gegužės 9 d. išrinks vieną geriausiai savo mokykloje egzaminą išlaikiusį mokinį. Vienodai gerai pasirodžius keliems mokiniams, nugalėtoją savo pasirinkta tvarka atrinks pati mokykla. Šio etapo klausimai bus pateikiami ne tik lietuvių, bet ir anglų, rusų ir lenkų kalbomis (vertinami vienodai). Ankstesnių metų (2010–2016 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negali.

II etapas

Geriausiai „Europos egzaminą“ savo mokykloje išsprendęs moksleivis įgis teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2017 m. gegužės 17 d. Po pirmojo etapo mokytojas iki gegužės 11 d. užregistruos egzamino laimėtoją iš savo mokyklos „Europos egzamino“ vykdytojų elektroninėje sistemoje. Registracijai jums reikės žinoti tikslų mokinio el. pašto adresą ir telefono numerį. Būkite atsargūs – yra buvę atvejų, kai netiksliai nurodytas el. pašto adresas sukliudė mokiniui sudalyvauti antrame „Europos egzamino“ etape. Po registracijos šiam moksleiviui tiesiogiai į jo elektroninį paštą bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys. Su šiais duomenimis moksleivis iki antrojo egzamino etapo privalo bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 17 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. moksleivis galės pradėti atsakinėti į antrojo egzamino etapo klausimus.

Ankstesnių metų patirtis rodo, kad moksleiviai laikydami egzaminą internetu užtrunka nuo 5 iki 15 min. Siekiant atrinkti geriausius, pirmiausia bus vertinamas teisingai atsakytų klausimų procentas. Jei keli moksleiviai atsakys į vienodą klausimų skaičių, pirmenybė bus teikiama greičiau „Europos egzaminą“ išsprendusiems moksleiviams.

III etapas

Dvidešimt penki geriausiai į antrojo etapo klausimus atsakę moksleiviai ir jų mokytojai bus pakviesti į finalinį „Europos egzamino“ etapą, kuris vyks Vilniuje, „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16) 2017 m. gegužės 22 d. nuo 12 iki 16.30 val. Trys geriausiai egzaminą išlaikę moksleiviai laimės pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje. Finalinio etapo dalyviams bus apmokėta dalis arba visos kelionės išlaidos, jie bus pavaišinti pietumis, surengta speciali programa.

Kontaktai

Vytenis Kviklys, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Tel. 85 2431283

 

Atgal į pagrindinį puslapį

Komentarai

Kitos naujienos

Minint Europos dieną kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas”. 2019 m. gegužės 9 d. moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys kviečiami išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!