„Europos egzamino 2017“ literatūros sąrašas

Spausdinti 2017-05-09

Skelbiame literatūros  sąrašą, kuris padės Jums pasiruošti išlaikyti Europos egzaminą 2017 m. gegužės 9 d.

Europos egzamino klausimų temos:

  • ES veikimas, sprendimų priėmimas, institucijos, istorija. Ypatingas dėmesys - Romos sutarties 60-mečiui.
  • ES piliečių teisės ir galimybės. Ypatingas dėmesys - Lietuvos narystės Šengeno erdvėje 10-mečiui; ES programos Erasmus+ 30-mečiui; Europos solidarumo korpuso sukūrimui.
  • Įdomybės apie ES valstybes nares;
  • ES aktualijos. Ypatingas dėmesys - ES ateities scenarijams.

Bendrai apie Europos Sąjungą, jos veikimą, valstybes nares:

Apie ES piliečių teises ir galimybes:

Europos Sąjungos ateities scenarijai

Kai kuriuos leidinius spausdintu formatu galite gauti arčiausiai jūsų įsikūrusiame Europe Direct informacijos centre arba Europos informacijos centre Vilniuje. Į jūsų mokyklą arba organizaciją padėti pasiruošti Europos egzaminui ir pravesti interaktyvų užsiėmimą galite jūsų mieste veikiančio Jaunimo Europos komandos nario!

Komentarai

Kitos naujienos

Ruoštis „Europos egzaminui“ gali būti smagu ir įdomu, tačiau tai gali tapti įsimintinu įvykiu, jei jums į pagalbą atskubės žinomas žmogus. Jums tereikia parašyti, su kokiu „mokytoju“ norėtumėte ruoštis egzaminui ir kodėl.

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (10-20 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. „Europos egzamino“ laimėtojai džiaugsis Europos Sąjungos žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finale dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, bilietų į Taliną ir skrydžių oro balionu.

2017 m. gegužės 22 d. įvyko „Europos egzamino“ finalas, kuriame paaiškėjo geriausi Europos Sąjungos žinovai ir buvo išdalinti pagrindiniai prizai.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!