„Europos egzamino 2018“ literatūros sąrašas

Spausdinti 2018-05-02

Skelbiame literatūros  sąrašą, kuris padės Jums pasiruošti išlaikyti „Europos egzaminą“ 2018 m. gegužės 9 d.

„Europos egzamino“ klausimų temos

  • ES veikimas, sprendimų priėmimas, institucijos, istorija
  • ES piliečių teisės ir galimybės
  • Įdomybės apie ES valstybes nares
  • ES aktualijos, Europos kultūros paveldo metai, šimtmečius švenčiančios valstybės narės.

 

Pagrindiniai šaltiniai, kurie padės pasiruošti „Europos egzaminui“

Leidinys „ES ir AŠ“

Vaizdo seminarai, skirti „Europos egzaminui“ pasiruošti:

  • Seminaras su VDU Prof. dr. Mindaugu Jurkynu apie Europos Sąjungos istoriją, pagrindinius mitus, įžvalgas apie Lietuvos vietą ES.
  • Seminaras su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi apie Europos Sąjungos dabarties ir ateities iššūkius.
  • Seminaras su Lietuvos ambasadore Europos Sąjungoje Jovita Neliupšiene apie tai, kaip veikia Europos Sąjunga, jos institucijos ir kaip jose atstovaujamas Lietuvos balsas.
  • Seminaras su Europos kultūros paveldo metų koordinatoriumi Alfredu Jomantu apie kultūros paveldą.

 

Papildomi šaltiniai įvairiomis temomis

Apie ES piliečių teises ir galimybes:

Kai kuriuos leidinius spausdintu formatu galite gauti arčiausiai jūsų įsikūrusiame Europe Direct informacijos centre arba Europos informacijos centre Vilniuje. Į jūsų mokyklą arba organizaciją padėti pasiruošti „Europos egzaminui“ ir pravesti interaktyvų užsiėmimą galite jūsų mieste veikiančio Jaunimo Europos komandos nario!

Komentarai

Kitos naujienos

2018 m. gegužės 22 d. įvyko „Europos egzamino“ finalas, kuriame paaiškėjo geriausi Europos Sąjungos žinovai ir buvo išdalinti pagrindiniai prizai.

Gegužės 16 d. internetu įvyko „Europos egzamino“ antrasis etapas, kuriame dalyvavo beveik 400 dalyvių. Skelbiame 55 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų  gegužės 22 d. Europos namuose Vilniuje vyksiančiame finale. Visiems finalo dalyviams bus išsiųsti asmeniniai kvietimai elektroniniu paštu.

Gegužės 9 d. Lietuvos mokyklose ir internetu vyko „Europos egzaminas“, kurio metu dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Egzamine dalyvavo daugiau nei 20 000 žmonių!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!