Informacija „Europos egzamino 2018“ organizatoriams

Spausdinti 2018-05-07

Glausta informacija „Europos egzamino“ organizatoriams mokyklose ir kitose organizacijose.

.

„Europos egzaminas“ vyks:

Gegužės 9 d. mokyklose jūsų pasirinktu laiku (raštu).

Gegužės 9 d. organizacijose bet kuriuo metu iki 23val.59min. (internetu).

Gegužės 9 – 11 d. pavieniams dalyviams (internetu).

Gegužės 16 d. Antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu (iš mokyklų, organizacijų laimėtojų ir geriausiai išlaikiusių egzaminą pavienių dalyvių išrenkami egzamino finalininkai).

Gegužės 22 d. „Europos egzamino“ finalas „Europos namuose“ Vilniuje.

.

„Europos egzamino“ literatūros sąrašas

.

Prisijungti prie organizatorių elektroninės sistemos

Mokykloms

Organizacijoms

.

Kaip vyks „Europos egzaminas“?


I etapas mokyklose


Konkurso organizatoriai elektroninėje sistemoje gegužės 8 d. 10 val. patalpins „Europos egzamino“ klausimus, skirtus atsispausdinti arba rodyti per vaizdo projektorių. „Europos egzaminą“ mokykloje gegužės 9 d. pasirinktu laiku organizuoja užsiregistravęs (-ę) mokytojas (-ai). Gegužės 9 d. 12 val. elektroninėje vykdytojų sistemoje bus paskelbti teisingi „Europos egzamino“ atsakymai.


Mokytojai gegužės 9 d. išrinks vieną geriausiai savo mokykloje egzaminą išlaikiusį mokinį. Vienodai gerai pasirodžius keliems mokiniams, nugalėtoją savo pasirinkta tvarka atrinks pati mokykla. Šio etapo klausimai bus pateikiami ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis (vertinami vienodai).

Ankstesnių metų (2010–2017 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negali.

Vertinimo ir nugalėtojų registravimo instrukcija

II etapas mokyklose

Geriausiai „Europos egzaminą“ savo mokykloje išsprendęs moksleivis įgis teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2018 m. gegužės 16 d. Po pirmojo etapo mokytojas iki gegužės 11 d. užregistruos egzamino laimėtoją iš savo mokyklos „Europos egzamino“ vykdytojų elektroninėje sistemoje. Registracijai jums reikės žinoti tikslų mokinio el. pašto adresą ir telefono numerį. Būkite atsargūs – yra buvę atvejų, kai netiksliai nurodytas el. pašto adresas sukliudė mokiniui sudalyvauti antrame „Europos egzamino“ etape. Po registracijos šiam moksleiviui tiesiogiai į jo elektroninį paštą bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys. Su šiais duomenimis moksleivis iki antrojo egzamino etapo privalo bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 16 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. moksleivis galės pradėti atsakinėti į antrojo egzamino etapo klausimus.

Ankstesnių metų patirtis rodo, kad moksleiviai laikydami egzaminą internetu užtrunka nuo 5 iki 15 min. Siekiant atrinkti geriausius, pirmiausia bus vertinamas teisingai atsakytų klausimų procentas. Jei keli moksleiviai atsakys į vienodą klausimų skaičių, pirmenybė bus teikiama greičiau „Europos egzaminą“ išsprendusiems moksleiviams.

I etapas organizacijose

2018 m. gegužės 9 d. nuo 08.00 iki 23.59 val. „Europos egzaminas“ organizacijoms vyks internetu. Jūsų organizacijos nariai egzaminą galės laikyti iš bet kurios vietos, naudodamiesi interneto ryšiu. Registruodamiesi prie egzamino sistemos, jūsų organizacijos nariai turės pažymėti, kad priklauso jūsų organizacijai. Gegužės 10 d. egzamino koordinatorius gaus geriausiai išlaikiusių egzaminą jūsų organizacijoje narių sąrašą.


Ankstesnių metų (2010–2017 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negali.

II etapas organizacijose

Pirmojo etapo laimėtojas įgyja teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2018 m. gegužės 16 d. Laimėtojas tiesiogiai į savo elektroninį paštą gaus unikalius prisijungimo duomenis. Su šiais duomenimis dalyvis galės bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 16 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. dalyvis galės pradėti atsakinėti į antrojo egzamino etapo klausimus.

Finalas

Dvidešimt penki geriausiai į antrojo etapo klausimus atsakę moksleiviai ir jų mokytojai, taip pat geriausiai egzaminą išlaikę organizacijų atstovai bus pakviesti į finalinį „Europos egzamino“ etapą, kuris vyks Vilniuje, „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16) 2018 m. gegužės 22 d. nuo 12 iki 16.30 val. Finalinio etapo dalyviams bus apmokėta dalis arba visos kelionės išlaidos, jie bus pavaišinti pietumis, surengta speciali programa.

Iškilus klausimams kreipkitės

Vytenis Kviklys

vytenis.kviklys@ec.europa.eu 

tel. 85 2431283

Komentarai

Kitos naujienos

Minint Europos dieną kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas”. 2019 m. gegužės 9 d. moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys kviečiami išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!