Ką apie Europos egzaminą mano praėjusių metų nugalėtojai?

Spausdinti 2015-04-14

2014 m. Europos egzamine dalyvavo apie 20 000 dalyvių. Didžioji jų dauguma egzaminą laikė mokyklose, tačiau egzaminas vyko ir kolegijose, universitetuose, bibliotekos, nevyriausybinėse ir verslo organizacijose. Pakalbinome tris Europos egzamino 2014 metų nugalėtojus – vieną moksleivę, vieną studentą ir vieną konsultacinės įmonės darbuotoją, kurie praėjusių metų liepą lankėsi Europos Sąjungos institucijose Briuselyje.

Marija Potašenko, moksleivė iš Vilniaus Karoliniškių gimnazijos

Kodėl dalyvavai Europos egzamine?

Apie Europos egzaminą pirmą kartą išgirdau iš savo geografijos mokytojo likus savaitei iki pirmojo etapo. Pirmas jausmas išgirdus buvo dviprasmiškas, nes jaučiausi nieko nežinanti apie ES ir nenorėjau nuvilti mokytojo. Tačiau dabar esu jam labai dėkinga, nes pati turbūt nebūčiau išdrįsusi dalyvauti.

Kuris etapas buvo sudėtingiausias ir kodėl?

Sudėtingiausias neabejotinai buvo finalas Europos namuose, nes pirmuose dviejuose etapuose pateikti klausimai buvo daugiausia teoriniai, labiau nuspėjami, o finalo klausimai labai įvairūs, „sukti“, reikalaujantys įvairiapusių žinių. Pavyzdžiui, klausantis gyvos kalbos, atpažinti vieną iš ES kalbų.

Kaip ruošeisi Europos egzaminui?

Egzaminui ruošiausi iš skaitinių, kuriuos gavau Europos namų informacijos centre, iš egzaminui pateikto literatūros sąrašo, mažų knygučių, kurias turėjau pati. Ruošiausi labai intensyviai, nes iki egzamino apie ES žinojau tikrai mažai. Kai sužinojau, kad patekau į finalą, apėmė dar didesnis „azartas“, visą dėmesį skyriau skaitymui apie ES.

Marija Potašenko

Ką patartum tiems, kurie planuoja laikyti Europos egzaminą?

Planuojantiems laikyti Europos egzaminą patarčiau domėtis ne tik ES veikla, bet ir Europos šalių politinėmis aktualijomis, bandyti spręsti ankstesnių metų Europos egzamino užduotis ir mokytis iš padarytų klaidų.

Ką Tau suteikė laimėjimas Europos egzamine?

Laimėjimas man suteikė daugiau pasitikėjimo savo žiniomis ir jėgomis, kuris labai pravertė jau kitą dieną po finalo vykusiame valstybiniame egzamine. Taip pat dar daugiau motyvacijos domėtis ir tobulėti. Ruošimasis egzaminui suteikė labai daug įdomių ir naudingų žinių, platesnį supratimą apie ES, jos veiklą, savo pačios teises, kuriomis naudojuosi. Galiausiai laimėjimas buvo didžiulė laimė, juk laimėti valstybinio masto konkursą pasiseka anaiptol ne kiekvieną dieną.

Kokie tavo įspūdžiai iš laimėtos kelionės Briuselyje?

Įspūdžiai iš kelionės Briuselyje patys geriausi: įtvirtinau žinias, kurias įgijau besiruošdama egzaminui, pamačiau Europos Parlamento ir Europos Komisijos būstines ir darbą jose „iš arti“, dalyvavau paskaitose, kurias skaitė ES institucijų darbuotojai, garsūs Lietuvos politikai. Turėjau galimybę jų klausti, diskutuoti. Gerai įsiminiau italų žurnalistės, su kuria susitikome, užsidegimą kalbant apie ES, jos žodžius, kad apie ES gali kalbėti nors ir mėnesį, kad tai be galo įdomus darbas pažinimo prasme, suteikiantis galimybę bendrauti su įvairaus amžiaus grupių žmonėmis iš viso pasaulio. Negaliu nepaminėti ir puikių apgyvendinimo sąlygų šios kelionės metu. O vienas pačių geriausių kelionės atsiminimų – vakarienė su visa komanda ir kartu  „paskaita“ apie įsidarbinimą nuostabiame Briuselio restorane – tai buvo labai puiki galimybė artimiau susipažinti su kitais kelionės dalyviais, išgirsti nuoširdžius ir linksmus EPSO dirbančios Agnės Martikonienės atsakymus apie atrankas ir įsidarbinimą bei paragauti originalių, nematytų ir be galo skanių patiekalų.

 

Agnė Ambrazevičiūtė, iš konsultacinės įmonės  ESTEP

Agnė Ambrazevičiūtė

Ką patartumėt tiems, kurie planuoja laikyti Europos egzaminą?

Per daug nesirūpinti rezultatais ir tiesiog džiaugtis tuo procesu, klausimais. Po egzamino būna smagu aptarti kartu su kolegomis rezultatus, pakomentuoti savo ir kitų atsakymus. Patariu per daug nebijoti to egzamino.

Ką Jums suteikė laimėjimas Europos egzamine?

Tai paskata, kad dirbi ir kažką sužinai. Ir kad tos žinios toliau yra pritaikomos. Pažintinė kelionė į ES institucijas Briuselyje buvo labai  smagi.

 

Žymantas Mozūraitis, studentas iš KTU Europos instituto

Žymanas Mozūraitis

Kodėl dalyvavai Europos egzamine?

Dalyvauti paskatino mano dėstytoja. Studijuoju Europos studijas, tad dalyvauti šiame egzamine yra mums tarsi prievolė.

Ką Tau suteikė laimėjimas Europos egzamine?

Net nenumaniau, kad laimėjęs Europos egzaminą gausiu tiek pripažinimo ir privilegijų. Iškart tapau atpažįstamas universiteto lygiu, net dėstytojai kitaip pradėjo į mane reaguoti (gerąja prasme :) ). Taip pat turėjau duoti keletą interviu, gavau stipendiją, kad garsinu universitetą. Visa tai tikrai paglosto širdį ir dar labiau skatina mokytis ir tobulėti. Europos egzamino organizavimas nuo pirmo etapo iki finalo buvo nepriekaištingas, labai ačiū organizatoriams. Finalo diena taip pat paruošta lyg iš natų.

Kokie Tavo įspūdžiai iš laimėtos kelionės Briuselyje?

Tikrai troškau laimėti Europos egzaminą ir kelionę į Briuselį, kuri atsipirko su kaupu. Labai šaunu, kad kartu keliavo didelis būrys jaunų, besidominčių Europos Sąjunga žmonių. Praleidome ten vos dvi su puse dienos, bet užteko laiko pamatyti viską, ką siūlo Briuselis. Neabejoju, kad kelionės autobusu per Europą į Briuselį, taip pat turi savo šarmą, jos metu galima pasijusti Europos Sąjungos piliečiu, o skrydis lėktuvu priminė tikrą eurokrato kelionę ten, kur ir jam priklauso – į ES širdį.

2015 m. Europos egzaminas vyks gegužės 7 d. Daugiau informacijos galima rasti: http://www.pazinkeuropa.lt/europos-egzaminas

Komentarai

Kitos naujienos

2018 m. gegužės 22 d. įvyko „Europos egzamino“ finalas, kuriame paaiškėjo geriausi Europos Sąjungos žinovai ir buvo išdalinti pagrindiniai prizai.

Gegužės 16 d. internetu įvyko „Europos egzamino“ antrasis etapas, kuriame dalyvavo beveik 400 dalyvių. Skelbiame 55 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų  gegužės 22 d. Europos namuose Vilniuje vyksiančiame finale. Visiems finalo dalyviams bus išsiųsti asmeniniai kvietimai elektroniniu paštu.

Gegužės 9 d. Lietuvos mokyklose ir internetu vyko „Europos egzaminas“, kurio metu dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Egzamine dalyvavo daugiau nei 20 000 žmonių!

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!