Kurie klausimai „Europos egzamino“ dalyviams buvo sunkiausi ir lengviausi?

Spausdinti 2018-05-15

Gegužės 9 d. Lietuvos mokyklose ir internetu vyko „Europos egzaminas“, kurio metu dalyviai galėjo pasitikrinti savo žinias apie Europos Sąjungą. Egzamine dalyvavo daugiau nei 20 000 žmonių!

Kiečiausias riešutėlis daugeliui egzaminą laikiusių internete buvo klausimas apie Viduržemio jūroje Europos Sąjungos vykdomų laivybos patruliavimo operacijų pavadinimus. Iš 4 pateiktų variantų („Triton“, „Poseidon“, „Sophia“ ir „Neptune“) reikėjo išsirinkti vieną, kuris nėra operacijos, padedančios saugoti sienas ir gelbėti nelegaliai migruoti bandančius asmenis pavadinimas. Daugiausia žmonių rinkosi atsakymą „Sophia“, nors iš tiesų tokios operacijos nėra pavadinimu „Neptune“. Taikliai šį klausimą atsakė 16 procentų egzamino dalyvių. Tuo tarpu iš mokyklose dalyvavusiųjų nemaža dalis nežinojo, jog viena iš 2018 m. Europos kultūros sostinių, Leuvardenas, yra Nyderlanduose.

Daugiausiai teisingų atsakymų surinko klausimas apie tai, kurių valstybių grupės šimtmečiui išleista pavaizduota proginė 2 eurų moneta. Net 97,2 procentai dalyvavusių žinojo, jog ji skirta paminėti Baltijos valstybių šimtmečiui! 95,3 procentams atsakinėjusiųjų buvo aišku, jog Europos Sąjungos vartotojų teisės aktai numato galimybę grąžinti internetu įsigytas prekes, o Europos Sąjungos piliečiams nėra garantuojama teisė rinkti nacionalinį parlamentą bet kurioje ES šalyje.

Tikimės, jog „Europos egzaminas“ buvo ne tik įdomus iššūkis, bet ir paskatino dalyvius daugiau domėtis su Europos Sąjunga susijusiais klausimais bei suteikė įdomių ir naudingų žinių.

„Europos egzamino“ mokyklose klausimai

Bandomojo „Europos egzamino“ mokyklose klausimai 

Klausimai internetu

Komentarai

Kitos naujienos

Minint Europos dieną kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas”. 2019 m. gegužės 9 d. moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys kviečiami išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!