Kviečiame organizuoti „Europos egzaminą 2017"

Spausdinti 2017-03-24

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (15-20 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. Egzamino laimėtojai džiaugsis Europos Sąjungos žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finale dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, skrydžio į Romą ir skrydžio 30-ąjį gimtadienį švenčiančios programos „Erasmus+“ oro balionu. „Europos egzaminas“ mokyklose ir organizacijose vyks gegužės 9 d. jūsų pasirinktu laiku, o internetu visi norintys egzaminą galės laikyti gegužės 9–12  d.

Kas gali organizuoti „Europos egzaminą“?

Mokytojai, dėstytojai, valstybės ar savivaldybės įstaigų darbuotojai, verslo, nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovai. Užsiregistravę egzamino vykdytojai tampa atsakingi už egzamino vykdymą savo mokykloje ar organizacijoje.

Jau užsiregistravusių mokyklų ir organizacijų žemėlapis:

Kokios yra „Europos egzamino“ temos?

„Europos egzaminu“ siekiame didinti žmonių informuotumą ir domėjimąsi Europos Sąjunga, europiečių teisėmis ir pareigomis, bendrosios rinkos galimybėmis. „Europos egzamino" dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomą dėmesį šiais metais planuojame skirti Romos sutarties šešiasdešimtmečiui, programos „Erasmus+“ trisdešimtmečiui, Lietuvos narystės Šengeno erdvėje dešimtmečiui, Europos solidarumo korpuso kūrimui, Europos Sąjungos ateities scenarijams.

Literatūros sąrašas

Kokią pagalbą suteikiame „Europos egzamino“ organizatoriams?

Egzamino vykdytojai gauna prieigą prie egzamino koordinatorių elektroninės sistemos, kurioje keičiamasi visa reikalinga informacija, susijusia su egzamino vykdymu.

 Iki balandžio 19 d. užsiregistravusiems egzamino vykdytojams paštu atsiųsime medžiagą, kurią bus galima panaudoti egzaminui pasiruošti, o užsiregistravusieji vėliau galės naudotis elektroninėmis priemonių versijomis.

Ruoštis „Europos egzaminui“ yra smagu ir įdomu, tačiau tai gali tapti įsimintinu įvykiu, jei jums į pagalbą atskubės žinomas žmogus. Jums iki balandžio 19 d. tereikia pasiūlyti savo sukurtą klausimą „Europos egzaminui“ ir parašyti, su kokiu „mokytoju“ norėtumėte ruoštis egzaminui ir kodėl. Registracija konkursui jau baigėsi.

Balandžio 11 d. vyko Mokytojo TV seminaras, kurio metu Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius padėjo atsakyti į klausimus, susijusius su dabartiniais Europos Sąjungos iššūkiais ir ateities scenarijais. Seminaro įrašą galite žiūrėti čia: https://youtu.be/IlNmaS54_dQ 

„Europos egzamino“ organizatoriai ir partneriai

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Italijos ambasada, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Švietimo mainų paramos fondu, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, Jaunimo Europos komanda, Europe Direct. Informacinis projekto partneris - LRT.

Registruokitės „Europos egzamino“ vykdytojais

Mokytojai (egzaminas mokyklose)

Organizacijų atstovai (aukštosios mokyklos, bibliotekos, verslo, NVO ir kt. organizacijos)

Jei norite dalyvauti „Europos egzamine“ kaip pavienis dalyvis, registruotis iš anksto nereikia. Gegužės 9–12 d. pakviesime jus laikyti egzaminą internetu.

 

Kontaktai

Vytenis Kviklys, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Tel. 85 2431283

Kaip galima dalyvauti Europos egzamine?

Preliminarus egzamino kalendorius

Kovo 24 d.

Literatūros, temų ir šaltinių egzaminui pasiruošti paskelbimas. Mokyklų, organizacijų registracijos pradžia. Konkurso „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi“ pradžia

Balandžio 11 d. 11 val.

Mokytojo TV seminaras internetu su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Arnoldu Pranckevičiumi „Kokia Europos Sąjunga bus rytoj?“. Seminaro įrašas: https://youtu.be/IlNmaS54_dQ

Balandžio 19 d.

Baigiasi registracija konkursui  „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi“ 

Balandžio 21 d.

Paaiškėja konkurso „Pasiruošk Europos egzaminui su žinomu žmogumi“ nugalėtojai

Balandžio 25 – gegužės 8 d.

Europos pamokos mokyklose (specialios pamokos, klasės valandėlės pagal siūlomą medžiagą; ambasadorių ir Jaunimo Europos komandos narių vedamos pamokos)

Gegužės 9–12 d.

Atviras „Europos egzaminas“ internetu

Gegužės 9 d.

Pirmasis „Europos egzamino“ etapas raštu mokyklose ir internetu organizacijose

Gegužės 17 d.

Antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu (iš mokyklų ir organizacijų laimėtojų išrenkami geriausieji, kurie pakviečiami į egzamino finalą).

Gegužės 22 d.

„Europos egzamino“ finalas „Europos namuose“ Vilniuje

Nuotraukos iš 2016 m. gegužės mėnesį vykusio „Europos egzamino“ finalo Vilniuje. 

Komentarai

Kitos naujienos

Minint Europos dieną kviečiame dalyvauti žinių apie Europos Sąjungą konkurse „Europos egzaminas”. 2019 m. gegužės 9 d. moksleiviai, studentai, organizacijų nariai ir visi norintys kviečiami išbandyti savo jėgas atsakant į įvairius klausimus apie Europos Sąjungą.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!