Kviečiame organizuoti „Europos egzaminą 2018"

Spausdinti 2018-02-27

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (5-20 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. „Europos egzamino“ laimėtojai džiaugsis Europos Sąjungos žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finale dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, bilietų į Taliną ir skrydžių oro balionu.

„Europos egzaminas“ vyks:

Gegužės 9 d. mokyklose jūsų pasirinktu laiku (raštu).

Gegužės 9 d. organizacijose bet kuriuo metu iki 23val.59min. (internetu).

Gegužės 9 – 11 d. pavieniams dalyviams (internetu).

Gegužės 16 d. Antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu (iš mokyklų, organizacijų laimėtojų ir geriausiai išlaikiusių egzaminą pavienių dalyvių išrenkami egzamino finalininkai).

Gegužės 22 d. „Europos egzamino“ finalas „Europos namuose“ Vilniuje.

Kas gali organizuoti „Europos egzaminą“?

Mokytojai, dėstytojai, valstybės ar savivaldybės įstaigų darbuotojai, verslo, nevyriausybinių ir kitų organizacijų atstovai. Užsiregistravę egzamino vykdytojai tampa atsakingi už egzamino vykdymą savo mokykloje ar organizacijoje.

Apie „Europos egzaminą“ mokyklose

Apie „Europos egzaminą“ organizacijose

„Europos egzaminui“ užsiregistravusios mokyklos ir organizacijos

Kokios yra „Europos egzamino“ temos?

„Europos egzaminu“ siekiame didinti žmonių domėjimąsi Europos Sąjunga, ES piliečių teisėmis, bendrosios rinkos galimybėmis. „Europos egzamino" dalyviai turės atsakyti į įvairaus sudėtingumo klausimus, susijusius su Europos Sąjungos veikimu, istorija, valstybėmis narėmis, politika bei aktualijomis. Papildomą dėmesį šiais metais planuojame skirti Europos kultūros paveldo metų temai ir šimtmečius švenčiančioms Europos Sąjungos valstybėms narėms.

Kokią pagalbą suteikiame „Europos egzamino“ organizatoriams?

„Europos egzamino“ vykdytojai gauna prieigą prie elektroninės sistemos, kurioje galima rasti visą reikalingą informaciją, susijusią su konkurso vykdymu.

Iki balandžio 9 d. užsiregistravusiems egzamino vykdytojams paštu atsiųsime medžiagą, kurią bus galima panaudoti egzaminui pasiruošti. Užsiregistravusieji vėliau galės naudotis elektroninėmis priemonių versijomis.

„Europos egzamino“ literatūros sąrašas

„Europos egzamino“ organizatoriai ir partneriai

„Europos egzaminą“ organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, bendradarbiaudama su LR Švietimo ir mokslo bei Užsienio reikalų ministerijomis, Estijos ambasada, Lux Express, Ugdymo plėtotės centru prie ŠMM, Jaunimo Europos komanda, Europe Direct. Informacinis projekto partneris - LRT.

Registruokitės „Europos egzamino“ vykdytojais

Jei norite dalyvauti „Europos egzamine“ kaip pavienis dalyvis, registruotis iš anksto nereikia. Gegužės 9–11 d. pakviesime jus laikyti egzaminą internetu.

Informacija feisbuke

 

Kontaktai

Vytenis Kviklys, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: vytenis.kviklys@ec.europa.eu

Tel. 8 5 2431283

 

 

Kovas

Konkurso vykdytojų registracijos pradžia

Konkurso dėl galimybės pasikviesti „Europos egzamino“ ambasadorių į mokyklą paskelbimas

Literatūros, temų ir šaltinių egzaminui pasiruošti paskelbimas

Balandis

Seminarai internetu „Europos egzaminui“ pasiruošti

Balandžio 20 d.

Paaiškėja mokyklos ir organizacijos, kurios laimi galimybę pasikviesti „Europos egzamino“ ambasadorius

Balandžio 23 – gegužės 8 d.

Europos pamokos mokyklose (specialios pamokos, klasės valandėlės pagal siūlomą medžiagą; ambasadorių ir Jaunimo Europos komandos narių vedamos pamokos)

Gegužės 9 d.

Pirmasis „Europos egzamino“ etapas raštu mokyklose ir internetu organizacijose

Gegužės 9–11 d.

Atviras „Europos egzaminas“ internetu

Gegužės 16 d.

Antrasis „Europos egzamino“ etapas internetu (iš mokyklų ir organizacijų laimėtojų išrenkami geriausieji, kurie pakviečiami į egzamino finalą).

Gegužės 22 d.

„Europos egzamino“ finalas „Europos namuose“ Vilniuje

Komentarai

Kitos naujienos

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje. Europos egzaminas raštu vyks gegužės 9 d., o internetu egzaminas vyks nuo gegužės 9 iki 13 d.

Kviečiame dalyvauti „Europos egzamine“ – žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkurse. Egzamine raštu gali dalyvauti visų projektui užsiregistravusių Lietuvos mokyklų mokiniai. „Europos egzaminas“  skirtas 10–12 klasių mokiniams, o Bandomasis Europos egzaminas – 8–9 klasių mokiniams. Pirmąjį „Europos egzamino“ turą 2016 m. gegužės 9 d. pagal projekto organizatorių pateiktą medžiagą savo klasėse organizuoja ir laimėtojus išrenka patys mokytojai

Gegužės 15 d. įvyko „Europos egzamino“ II-asis etapas internete, kuriame varžėsi egzamino nugalėtojai mokyklose ir organizacijose. Skelbiame 75 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų finale gegužės 23 d. Vilniuje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!