Egzaminas mokyklose

Spausdinti 2016-03-18

Kviečiame dalyvauti „Europos egzamine“ – žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkurse. Egzamine raštu gali dalyvauti visų projektui užsiregistravusių Lietuvos mokyklų mokiniai. „Europos egzaminas“  skirtas 10–12 klasių mokiniams, o Bandomasis Europos egzaminas – 8–9 klasių mokiniams. 

25 geriausiai „Europos egzaminą“ išlaikę moksleiviai ir jų mokytojai bus pakviesti į egzamino finalinį renginį 2016 m. gegužės 20 d. „Europos namuose“ Vilniuje. Trys geriausiai „Europos egzamino“ finalo užduotis išsprendę moksleiviai laimės pagrindinį prizą – pažintinę kelionę į Europos Sąjungos (ES) institucijas. Šių mokinių mokytojus į Briuselį pakvies Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

REGISTRUOKITĖS iki gegužės 4 d. Iki balandžio 15 d. užsiregistravusioms mokykloms paštu išsiųsime medžiagą egzaminui pasiruošti. Po balandžio 15 d. usžiregistravusios mokyklos turės galimybę medžiagą egzaminui pasiruošti pasiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje

Egzaminui pasiruošti skirtas literatūros ir šaltinių sąrašas skelbiamas čia.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Europos egzaminas (skirtas 10–12 klasių mokiniams)

Registracija ir pasiruošimas

Registracija iki gegužės 4 d. vyksta „Europos egzamino“ koordinatorių elektroninėje sistemoje. Joje registruojasi savo mokykloje arba klasėje (-ėse) egzaminą norintys organizuoti mokytojai. Egzaminą vykdyti gali visos Lietuvos bendrojo lavinimo, profesinės ir kt. tipų mokyklos, kuriose mokosi vyresnių klasių moksleiviai (16–19m.).

Balandžio 6 d. nuo 14 iki 15 val. per Mokytojo TV (http://mokytojotv.blogspot.be/) vyks tiesioginis vaizdo seminaras „Europos egzamino“ organizatoriams, kurio metu bus išsamiai pristatyta egzamino tvarka ir naujovės. 

Konkurso organizatoriai mokytojams siūlo atsisiųsti metodinės medžiagos, idėjų klasės valandėlėms ir kitiems renginiams, kurie padės mokiniams pasiruošti laikyti „Europos egzaminą“. Egzaminui pasiruošti skirtas literatūros ir šaltinių sąrašas skelbiamas čiaIki balandžio 15 d. užsiregistravusioms mokykloms paštu išsiųsime medžiagą egzaminui pasiruošti. Po balandžio 15 d. usžiregistravusios mokyklos turės galimybę medžiagą egzaminui pasiruošti pasiimti iš Europos informacijos centro Vilniuje

Taip pat pasiruošimo laikotarpiu į mokyklas galima pasikviesti Jaunimo Europos komandos narius, kurie yra pasiruošę interaktyviais metodais pristatyti savo bendraamžiams įvairias su ES susijusias temas.

Mokytojo TV vaizdo įrašas apie egzamino organizavimą 2016 m.

I etapas

Konkurso organizatoriai elektroninėje sistemoje gegužės 6 d. patalpins „Europos egzamino“ klausimus, skirtus atsispausdinti arba rodyti per vaizdo projektorių. „Europos egzaminą“ mokykloje gegužės 9 d. pasirinktu laiku organizuoja užsiregistravęs (-ę) mokytojas (-ai). Jei egzaminas vyktų keliose skirtingose klasėse jūsų mokykloje, rekomenduotume egzaminą vykdyti vienu metu. Gegužės 9 d. elektroninėje koordinatorių sistemoje bus paskelbti teisingi „Europos egzamino“ atsakymai.

Mokytojai gegužės 9 d. išrinks vieną geriausiai savo mokykloje egzaminą išlaikiusį mokinį. Vienodai gerai pasirodžius keliems mokiniams, nugalėtoją savo pasirinkta tvarka atrinks pati mokykla. Šio etapo klausimai bus pateikiami ne tik lietuvių, bet ir anglų kalbomis (vertinami vienodai). Ankstesnių metų (2010–2015 m.) „Europos egzamino“ finalo laimėtojai ir prizininkai dalyvauti antrajame egzamino etape negali.

II etapas

Geriausiai „Europos egzaminą“ savo mokykloje išsprendęs moksleivis įgis teisę dalyvauti antrajame egzamino etape, kuris vyks internetu 2016 m. gegužės 13 d. Po pirmojo etapo mokytojas iki gegužės 11 d. užregistruos egzamino laimėtoją iš savo mokyklos „Europos egzamino“ koordinatorių sistemoje . Registracijai jums reikės žinoti tikslų mokinio el. pašto adresą ir telefono numerį. Būkite atsargūs – yra buvę atvejų, kai netiksliai nurodytas el. pašto adresas sukliudė mokiniui sudalyvauti II Europos egzamino etape. Po registracijos šiam moksleiviui tiesiogiai į jo elektroninį paštą ir nurodytą telefono numerį bus išsiųsti unikalūs prisijungimo duomenys. Su šiais duomenimis moksleivis iki II egzamino etapo privalo bet kuriuo metu pabandyti spręsti bandomąjį egzaminą, t. y. išbandyti, kaip veikia sistema. Gegužės 13 d. pasirinktu patogiu laiku tarp 13 ir 15 val. moksleivis galės pradėti atsakinėti į II egzamino etapo klausimus.

Ankstesnių metų patirtis rodo, kad moksleiviai laikydami egzaminą internete užtrunka nuo 5 iki 15 min. Siekiant atrinkti geriausius, pirmiausia bus vertinamas teisingai atsakytų klausimų procentas. Jei keli moksleiviai atsakys į vienodą klausimų skaičių, pirmenybė bus teikiama greičiau „Europos egzaminą“ išsprendusiems moksleiviams.

III etapas

Dvidešimt penki geriausiai į II etapo klausimus atsakę moksleiviai ir jų mokytojai bus pakviesti į finalinį „Europos egzamino“ etapą, kuris vyks Vilniuje, „Europos namuose“ (Gedimino pr. 16) 2016 m. gegužės 20 d. nuo 12 iki 16 val. 30min. Trys geriausiai egzaminą išlaikę moksleiviai laimės pažintinę kelionę į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje. Šių mokinių mokytojus į Briuselį pakvies Europos Parlamento nary Bronis Ropė. Finalinio etapo dalyviams bus apmokėta dalis arba visos kelionės išlaidos, jie bus pavaišinti pietumis, surengta speciali ekskursija.

Vilija Blinkevičiūtė 

„Bandomasis Europos egzaminas“ (skirtas 14–15 m. mokiniams iš 8–9 klasių)

 „Bandomasis Europos egzaminas“ vyks tik mokyklose. Užsiregistravę mokytojai bus atsakingi už konkurso organizavimą savo mokykloje (klasėje). Konkurso organizatoriai atsiųs mokytojams „Bandomojo Europos egzamino“ klausimus ir atsakymus. Mokytojai išrinks geriausiai egzamine pasirodžiusius moksleivius arba jų komandas. Prizus nugalėtojams savo iniciatyva gali įsteigti mokyklos (konkurso organizatoriai „Bandomojo Europos egzamino“ dalyviams prizų nesteigia).

Registracija vyksta „Europos egzamino“ koordinatorių elektroninėje sistemoje (atidaryti elektroninę sistemą http://egzaminas.pazinkeuropa.lt/mokytojams/prisijungti). Joje registruojasi savo mokykloje arba klasėje (-ėse) egzaminą norintys organizuoti mokytojai. Egzaminą vykdyti gali visos Lietuvos bendrojo lavinimo ir kitokio tipo mokyklos, kuriose mokosi 14–15 m. moksleiviai.

Konkurso organizatoriai egzaminui pasiruošti siūlo literatūros sąrašą. Taip pat pasiruošimo laikotarpiu į mokyklas galima pasikviesti Jaunimo Europos komandos narius, kurie yra pasiruošę interaktyviais metodais pristatyti savo bendraamžiams įvairias su ES susijusias temas.

 

Papildoma informacija

Organizuojant Europos dienai skirtas pamokas ir klasės valandėles, rekomenduojame kreiptis į arčiausiai jūsų veikiantį Europe Direct informacijos centrą. Informacijos centras gali pasiūlyti leidinių apie ES, informuoti apie kitas galimybes dalyvauti Europos dienos renginiuose.

 

Kontaktai

Kazys Pupinis, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

E. paštas: kazys.pupinis@ext.ec.europa.eu

Tel. 85 2313191

Komentarai

Kitos naujienos

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (5-20 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. „Europos egzamino“ laimėtojai džiaugsis Europos Sąjungos žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finale dalyviai varžysis dėl puikių prizų: pažintinės kelionės į Europos Sąjungos institucijas Briuselyje, bilietų į Taliną ir skrydžių oro balionu.

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje. Europos egzaminas raštu vyks gegužės 9 d., o internetu egzaminas vyks nuo gegužės 9 iki 13 d.

Kviečiame dalyvauti įdomiame, neįpareigojančiame, trumpame (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkurse. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!