Žymė: informacija

Kviečiame organizuoti įdomų, neįpareigojantį, trumpą (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkursą. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje. Europos egzaminas raštu vyks gegužės 9 d., o internetu egzaminas vyks nuo gegužės 9 iki 13 d.

Kviečiame dalyvauti „Europos egzamine“ – žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkurse. Egzamine raštu gali dalyvauti visų projektui užsiregistravusių Lietuvos mokyklų mokiniai. „Europos egzaminas“  skirtas 10–12 klasių mokiniams, o Bandomasis Europos egzaminas – 8–9 klasių mokiniams. Pirmąjį „Europos egzamino“ turą 2016 m. gegužės 9 d. pagal projekto organizatorių pateiktą medžiagą savo klasėse organizuoja ir laimėtojus išrenka patys mokytojai

Kviečiame dalyvauti įdomiame, neįpareigojančiame, trumpame (15 min.) žinių apie Europos Sąjungą konkurse. Laimėtojai džiaugsis ES žinovų titulais savo mokyklose, universitetuose, organizacijose ar miestuose, o finalo laimėtojai vyks į pažintinę kelionę su Europos Sąjungos institucijomis Briuselyje.

„Europos egzaminą“ organizuoti kviečiamos įmonės, valstybinės institucijos, aukštosios mokyklos, nevyriausybinės organizacijos. Jos išrinks geriausiai Europos Sąjungos reikalus išmanantį dalyvį, kuris dalyvaus II egzamino etape. 15 geriausių antrojo etapo dalyvių bus pakviesti į „Europos egzamino“ finalą Vilniuje gegužės 22 d. ir varžysis dėl 3 pažintinių kelionių į ES institucijas Briuselyje.

Kviečiame dalyvauti „Europos egzamine“ – žinių apie Europos Sąjungą (ES) patikrinimo konkurse. Egzamine raštu gali dalyvauti visų projektui užsiregistravusių Lietuvos mokyklų mokiniai. „Europos egzaminas“  skirtas 10–12 klasių mokiniams, o Bandomasis Europos egzaminas – 8–9 klasių mokiniams. Pirmąjį „Europos egzamino“ turą 2015 m. gegužės 7 d. pagal projekto organizatorių pateiktą medžiagą savo klasėse organizuoja ir laimėtojus išrenka patys mokytojai.  2015 m. egzamine planuoja dalyvauti apie 20 000 mokinių iš 350 mokyklų.

Gegužės 15 d. įvyko „Europos egzamino“ II-asis etapas internete, kuriame varžėsi egzamino nugalėtojai mokyklose ir organizacijose. Skelbiame 75 dalyvius, kurie varžysis dėl pagrindinių prizų finale gegužės 23 d. Vilniuje.

Visus, kurie mėgino savo jėgas spręsdami „Europos egzamino“ užduotis, kviečiame sužinoti teisingus atsakymus į  I-ojo etapo klausimus. 

Europos egzamino finale, kuris vyko 2013 m. gegužės 17 d. Europos namuose Vilniuje, paaiškėjo šių metų nugalėtojai. Finale varžėsi geriausiai egzamino užduotis II etape išsprendę moksleiviai ir jų mokytojai, geriausiai užduotis universitetuose išsprendę studentai ir geriausiai Europos egzamino užduotis „Facebook“ tinkle atlikę dalyviai.

Gegužės 9 d. vykusio egzamino dalyviams vieni sunkiausių pasirodė klausimai apie ES institucijas. Pavyzdžiui, verslo organizacijose užduotis sprendusiems dalyviams daugiausia abejonių kėlė tai, ar Europos Komisijos funkcija yra inicijuoti naujus ES teisės aktus.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!