Galimybės jaunimui

Visame pasaulyje daugumos dabartinių dvidešimtmečių karjeros kelias nusidrieks bent per kelias šalis. Lietuva – ne išimtis. Nemažai tolerantiškų, mobilių, trokštančių asmeniškai pažinti naujas kultūras jaunuolių, tik išlaikiusių brandos egzaminus ar jau gavusių aukštojo mokslo diplomą, nusprendžia išmėginti darbą kitoje šalyje. Nemaža jų dalis jau spėjo grįžti ir sėkmingai pritaikyti svetur sukauptą patirtį Lietuvoje. Vis dėlto kaip atrodo jaunimo darbas užsienyje ir kodėl tokia patirtis naudinga ne tik profesiniam gyvenimui, bet ir asmenybės vystymuisi?

Visame pasaulyje daugumos dabartinių dvidešimtmečių karjeros kelias nusidrieks bent per kelias šalis. Lietuva – ne išimtis. Kaip atrodo jaunimo darbas užsienyje ir kodėl tokia patirtis naudinga ne tik profesiniam gyvenimui, bet ir asmenybės vystymuisi?

Galimybių padirbėti užsienyje yra nemažai. Ypač – vasaros metu, kai ieškoma įvairių sričių „sezoninių“ darbuotojų. Apie tai, ką svarbu žinoti, nusprendus ieškoti darbo svetur, kalbėjome su Europos užimtumo tarnybos (EURES) eksperte Ginta Ališevičiūte ir konsultacinės tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisės eksperte Ingrida Ilgauskiene.

Laisvas darbuotojų judėjimas visoje Europos Sąjungoje (ES) – viena labiausiai branginamų vertybių ir pamatinė kiekvieno ES piliečio teisė. Apie galimybes ir iššūkius, susijusius su darbu svetur, ir tai, kas pasiekus profesines aukštumas užsienyje paskatina grįžti į Lietuvą, kalbamės su Kristina, Gytaute ir Monika.

Kaip suderinti studijas universitete ir darbą? Koks darbas geriausiai tinka studentui ir kaip į dirbančius studentus žiūrima kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse? 5 svarbūs klausimai Studijų užsienyje informacijos centro vadovei Žanetai Savickienei.

Ieškant darbo kitoje šalyje, daug praktinės informacijos galima rasti internete. Pateikiame keletą nuorodų, praversiančių besidomintiems konkrečios šalies darbo rinka, ieškantiems sezoninio darbo arba bandantiems susirasti pirmą ilgalaikį darbą užsienyje.

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose. 

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose.

Gegužės 26–birželio 2 d. bus švenčiama Europos jaunimo savaitė. Šia proga vyks gausybė renginių visoje Europoje, žinoma, ir Lietuvoje. Sužinok, ką gali nuveikti Europos jaunimo savaitės metu savo mieste!

Nuo 2007 m. pradėtoje vykdyti Europos Sąjungos (ES) neformalaus ugdymo ir mainų programoje „Veiklus jaunimas“ spėjo sudalyvauti daugiau nei milijonas jaunuolių. Ši programa gerai žinoma ir mūsų šalyje: projektai vykdomi visose Lietuvos savivaldybėse, o jose dalyvavę jaunuoliai džiaugiasi įgyta patirtimi, užsimezgusiomis pažintimis arba atrastu profesiniu keliu.

Europos savanorių tarnyba, vietinės jaunimo iniciatyvos, „Erasmus“, „Comenius“ ir kitos mainų programos – tai Europos Sąjungoje veikiančios programos jauniems žmonėms, kuriomis skatinamas jų mobilumas, kultūrų pažinimas, profesinis ir asmeninis tobulėjimas. Kokiais pasiekimais gali didžiuotis ES programos jaunimui ir kokių tikslų bus siekiama ateityje? 

Apie Europos jaunimo savaitę kalbamės su Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros (JTBA) projektų koordinatore Agne Kvikliene. Ši agentūra užtikrina tarptautinio jaunimo bendradarbiavimo vystymąsi ir sėkmingą Lietuvos jaunimo dalyvavimą Europos Sąjungos (ES) programose jaunimui. 

Rodyti senesnius

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!