Galimybės jaunimui

Tarptautinė darbo aplinka, dinamiškas gyvenimo ritmas, reali galimybė kilti karjeros laiptais, geras atlyginimas ir visos socialinės garantijos traukia ne vieną jauną specialistą ar jau karjerą gimtojoje šalyje pradėjusį darbuotoją į Europos Sąjungos (ES) institucijas. 

Tarptautinė darbo aplinka, dinamiškas gyvenimo ritmas, reali galimybė kilti karjeros laiptais, geras atlyginimas ir visos socialinės garantijos traukia ne vieną jauną specialistą ar jau karjerą gimtojoje šalyje pradėjusį darbuotoją į Europos Sąjungos (ES) institucijas.

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 žmonių iš 27 ES valstybių narių. Norintieji patekti tarp jų turi praeiti kelių etapų atrankas, neretai kandidatams tenka įveikti tūkstančius konkurentų. Tokius konkursus laimėję lietuviai džiaugiasi atsivėrusiomis galimybėmis, iššūkiais ir viliojančiomis darbo sąlygomis.

Europos Komisijoje (EK) Briuselyje dirbantys Rūta Žarnauskaitė ir Mindaugas Kisieliauskas dalijasi savo patirtimi ir patarimais apie tai, kas svarbiausia siekiant darbo ir dirbant ES institucijoje.

Klausimėlis Lietuvos miestų ir miestelių gatvėse apie tai, ar Lietuvos žmonės gali įsidarbinti Europos Sąjungos institucijose. Atsakymus komentuoja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotojas Giedrius Sudikas.

Pokalbis su Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) direktoriaus patarėja Agne Martikoniene apie tai, ką pravartu žinoti ruošiantis konkursui į ES institucijas.

Pirmasis Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) organizuojamo konkurso etapas – bendrasis egzaminas, kuris yra laikomas gimtąja kalba. Jo metu laukia teksto suvokimo testas, matematiniai uždaviniai ir abstraktaus mąstymo testas.

Pažintis su įdarbinimu ES institucijose prasideda nuo oficialaus Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) tinklapio. Čia pateikiama visa naujausia informacija apie atrankas ir skelbiami konkursai. Šiame puslapyje, pastebėjus konkursą į norimą darbo vietą, reikia registruotis.

Europos Sąjungos (ES) šalių narių piliečiai kai kuriais atžvilgiais gali būti vadinami labiausiai privilegijuotais pasaulio gyventojais. Kodėl? Apie tai skaitykite šioje „Mėnesio temoje“.

Europos Sąjungos (ES) šalių narių piliečiai kai kuriais atžvilgiais gali būti vadinami labiausiai privilegijuotais pasaulio gyventojais. Kodėl? 

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Susipažink su teisėmis, kurias garantuoja Europos Sąjungos pilietybė. Jos priklauso ir Tau! 

2013-ieji Europos Sąjungoje (ES) paskelbti piliečių metais ir yra skirti teisėms, kurias ES valstybių narių gyventojams suteikia ES pilietybė. Ar žinome, kokias turime teises ir kaip galime jomis naudotis? Linksmai apie viską – karikatūrose. 

Pasirodo, sričių, kurių bent minimaliai nereglamentuotų ES teisė, pamažu nebelieka. Apie tai – pokalbis su teisinės konsultacinės tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisės eksperte Lietuvai Ingrida Ilgauskiene. 

Ką daryti, jei skrydį netikėtai atšaukė, elektroninėje parduotuvėje įsigyto pirkinio nepristato nurodytu adresu arba kitaip pažeidžia mūsų, kaip prekių ir paslaugų vartotojų, teises? 

Apie tai, kiek turėtų kainuoti bilietai turistams, ir ar lietuviškos teisės tikrai galioja visoje ES?

Nors ES savo piliečiams užtikrina įvairią galybę teisių skirtingose srityse, vis dėlto kartais susiduriama su jų pažeidimu: kitoje šalyje nepripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios socialinės garantijos, neleidžiama pradėti verslo ir pan. Pateikiame naudingų nuorodų apie tai, kas gali padėti ginant ES piliečių teises.

Rodyti senesnius

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!