Visos temos

Apie prasidedantį Kalėdų laukimą mums pirmiausia praneša parduotuvių vitrinos. Šalia Kalėdų Senelių ir elniukų, sniegučio ir papuoštų eglučių išsirikiuoja įvairios prekės ir skelbimai apie Kalėdines nuolaidas. Net keista, kaip galima būtų praeiti pro šalį. Tačiau toli gražu ne visiems patinka skęsti žmonių minioje prieš šventes. Be to, tradicinėse parduotuvėse ne visada galima rasti originalių ir kokybiškų daiktų už prieinamą kainą. Štai kodėl verta ne tik pasižvalgyti po šventines realių parduotuvių „ekspozicijas“, bet užsukti ir į elektronines parduotuves bei prekybos centrus.

Futurologai prognozuoja, kad šiuo metu vykstanti technologinė revoliucija ir skaitmeninės eros artėjimas pakeis visas gyvenimo sritis – nuo sveikatos priežiūros iki namų interjero. Šiandien kasdienis gyvenimas nebeįsivaizduojamas be išmaniųjų telefonų ar jaunųjų startup‘ų sukurtų programėlių. Nieko nebestebina ir tai, kad milijonus žmonių įtraukiančios revoliucijos Arabų šalyse kurstamos tokiais technologiniais išradimais kaip internetas ar socialinis tinklas „Facebook“. Apie tai, kaip dar pasireiškia technologinė revoliucija, ir kuo skaitmeninės technologijos yra svarbios – šioje „Mėnesio temoje“.

Visame pasaulyje daugumos dabartinių dvidešimtmečių karjeros kelias nusidrieks bent per kelias šalis. Lietuva – ne išimtis. Nemažai tolerantiškų, mobilių, trokštančių asmeniškai pažinti naujas kultūras jaunuolių, tik išlaikiusių brandos egzaminus ar jau gavusių aukštojo mokslo diplomą, nusprendžia išmėginti darbą kitoje šalyje. Nemaža jų dalis jau spėjo grįžti ir sėkmingai pritaikyti svetur sukauptą patirtį Lietuvoje. Vis dėlto kaip atrodo jaunimo darbas užsienyje ir kodėl tokia patirtis naudinga ne tik profesiniam gyvenimui, bet ir asmenybės vystymuisi?

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose. 

Tarptautinė darbo aplinka, dinamiškas gyvenimo ritmas, reali galimybė kilti karjeros laiptais, geras atlyginimas ir visos socialinės garantijos traukia ne vieną jauną specialistą ar jau karjerą gimtojoje šalyje pradėjusį darbuotoją į Europos Sąjungos (ES) institucijas. 

Europos Sąjungos (ES) šalių narių piliečiai kai kuriais atžvilgiais gali būti vadinami labiausiai privilegijuotais pasaulio gyventojais. Kodėl? Apie tai skaitykite šioje „Mėnesio temoje“.

Šioje „Mėnesio temoje“ trumpai ir aiškiai: kur, kaip ir už kiek galima susirasti studijas Europoje ar netgi už jos ribų. 

Šį mėnesį rubrikoje „Mėmesio tema“ gvildename klausimus, kaip ryžtis pradėti savo verslą, net jei Tau dar nėra nė trisdešimties.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!