Visos temos

ES piliečio teisės: nuo socialinių garantijų iki kompensacijos už atšauktą skrydį

2013-03-04

Europos Sąjungos (ES) šalių narių piliečiai kai kuriais atžvilgiais gali būti vadinami labiausiai privilegijuotais pasaulio gyventojais. Kodėl? Apie tai skaitykite šioje „Mėnesio temoje“.

Europos Sąjungos (ES) šalių narių piliečiai kai kuriais atžvilgiais gali būti vadinami labiausiai privilegijuotais pasaulio gyventojais. Kodėl? 

Nors Europos Sąjunga savo piliečiams užtikrina įvairias teises skirtingose srityse, kartais susiduriama su sunkumais jas įgyvendinant: gyvenantiems kitose ES šalyse ne visada pripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios garantijos, atsiranda keblumų pradėti verslą. Susidūrus su tokio pobūdžio problemomis galima kreiptis nemokamos pagalbos į visose ES šalyse veikiančias tarnybas, pavyzdžiui, „SOLVIT“ ar „Jūsų Europos patarėjas“.

Susipažink su teisėmis, kurias garantuoja Europos Sąjungos pilietybė. Jos priklauso ir Tau! 

2013-ieji Europos Sąjungoje (ES) paskelbti piliečių metais ir yra skirti teisėms, kurias ES valstybių narių gyventojams suteikia ES pilietybė. Ar žinome, kokias turime teises ir kaip galime jomis naudotis? Linksmai apie viską – karikatūrose. 

Pasirodo, sričių, kurių bent minimaliai nereglamentuotų ES teisė, pamažu nebelieka. Apie tai – pokalbis su teisinės konsultacinės tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisės eksperte Lietuvai Ingrida Ilgauskiene. 

Ką daryti, jei skrydį netikėtai atšaukė, elektroninėje parduotuvėje įsigyto pirkinio nepristato nurodytu adresu arba kitaip pažeidžia mūsų, kaip prekių ir paslaugų vartotojų, teises? 

Apie tai, kiek turėtų kainuoti bilietai turistams, ir ar lietuviškos teisės tikrai galioja visoje ES?

Nors ES savo piliečiams užtikrina įvairią galybę teisių skirtingose srityse, vis dėlto kartais susiduriama su jų pažeidimu: kitoje šalyje nepripažįstamas įgytas aukštojo mokslo diplomas, nesuteikiamos asmeniui priklausančios socialinės garantijos, neleidžiama pradėti verslo ir pan. Pateikiame naudingų nuorodų apie tai, kas gali padėti ginant ES piliečių teises.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!