Visos temos

Jaunimo darbas užsienyje – ne tik dėl pinigų

2013-09-20

Visame pasaulyje daugumos dabartinių dvidešimtmečių karjeros kelias nusidrieks bent per kelias šalis. Lietuva – ne išimtis. Nemažai tolerantiškų, mobilių, trokštančių asmeniškai pažinti naujas kultūras jaunuolių, tik išlaikiusių brandos egzaminus ar jau gavusių aukštojo mokslo diplomą, nusprendžia išmėginti darbą kitoje šalyje. Nemaža jų dalis jau spėjo grįžti ir sėkmingai pritaikyti svetur sukauptą patirtį Lietuvoje. Vis dėlto kaip atrodo jaunimo darbas užsienyje ir kodėl tokia patirtis naudinga ne tik profesiniam gyvenimui, bet ir asmenybės vystymuisi?

Visame pasaulyje daugumos dabartinių dvidešimtmečių karjeros kelias nusidrieks bent per kelias šalis. Lietuva – ne išimtis. Kaip atrodo jaunimo darbas užsienyje ir kodėl tokia patirtis naudinga ne tik profesiniam gyvenimui, bet ir asmenybės vystymuisi?

Galimybių padirbėti užsienyje yra nemažai. Ypač – vasaros metu, kai ieškoma įvairių sričių „sezoninių“ darbuotojų. Apie tai, ką svarbu žinoti, nusprendus ieškoti darbo svetur, kalbėjome su Europos užimtumo tarnybos (EURES) eksperte Ginta Ališevičiūte ir konsultacinės tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisės eksperte Ingrida Ilgauskiene.

Laisvas darbuotojų judėjimas visoje Europos Sąjungoje (ES) – viena labiausiai branginamų vertybių ir pamatinė kiekvieno ES piliečio teisė. Apie galimybes ir iššūkius, susijusius su darbu svetur, ir tai, kas pasiekus profesines aukštumas užsienyje paskatina grįžti į Lietuvą, kalbamės su Kristina, Gytaute ir Monika.

Kaip suderinti studijas universitete ir darbą? Koks darbas geriausiai tinka studentui ir kaip į dirbančius studentus žiūrima kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse? 5 svarbūs klausimai Studijų užsienyje informacijos centro vadovei Žanetai Savickienei.

Ieškant darbo kitoje šalyje, daug praktinės informacijos galima rasti internete. Pateikiame keletą nuorodų, praversiančių besidomintiems konkrečios šalies darbo rinka, ieškantiems sezoninio darbo arba bandantiems susirasti pirmą ilgalaikį darbą užsienyje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!