Naudingos nuorodos ieškantiems darbo svetur

Spausdinti 2013-09-20

Ieškant darbo kitoje šalyje, daug praktinės informacijos galima rasti internete. Pateikiame keletą nuorodų, praversiančių besidomintiems konkrečios šalies darbo rinka, ieškantiems sezoninio darbo arba bandantiems susirasti pirmą ilgalaikį darbą užsienyje.

Darbo paieškas svetur galima pradėti nuo patikimos informacijos apie kiekvienos Europos Sąjungos (ES) valstybės narės darbo rinką. Oficialiame EURES profesinio mobilumo portale rasi bendrą kiekvienos ES šalies apžvalgą, informaciją apie darbo sąlygas, darbo sutartis, įdarbinimo rūšis ir kitus aktualius klausimus.

Čia taip pat patalpinti darbo santykius prižiūrinčių vietinių institucijų kontaktai bei užimtumo statistika.

Europos jaunimo portale rasi informaciją apie galimybes įsidarbinti vasarą, nuolatinio ir savanoriško darbo aktualijas, stipendijų, fondų ir įvairių ES programų skelbimus. Daugiau informacijos ieškok čia.

Europos kanalo „Euronews“ kuriama programa „Karta Y“ („Generetion Y“) – puiki galimybė greitai sužinoti naujienas bei naudingus patarimus ieškant darbo. „Karta Y“ reportažai, straipsniai ir blogai talpinami „Euronews“ svetainėje.

Nusprendus ieškoti darbo ne savarankiškai, bet pasinaudojant tarpininkų pagalba, pirmiausia rekomenduojama patikrinti, ar agentūra, ieškosianti darbo, yra pateikusi informaciją apie savo veiklą Lietuvos darbo biržai. Šiuo metu Lietuvoje yra 109 tarpininkavimo paslaugų teikėjų. Visą informaciją apie juos galima rasti EURES Lietuva tarnybos internetinėje svetainėje.

Naujausią informaciją apie tai, kaip gauti būtinąją medicininę pagalbą įvairiose ES, Europos ekonominės erdvės šalyse narėse ir Šveicarijoje galima rasti Valstybinės ligonių kasos svetainėje. Čia taip pat pateikiama informacija ir apie Europos sveikatos draudimo kortelę.

Išmaniųjų telefonų savininkams pravers nemokama programėlė „Europos sveikatos draudimo kortelė“, kurią taip pat galima rasti Valstybinės ligonių kasos svetainėje. Atsisiuntus programėlę po ranka visada bus skubios pagalbos telefonų numeriai, informacija apie kompensuotinas paslaugas, galimas išlaidos ir tai, kur reikėtų kreiptis dėl išlaidų padengimo arba praradus kortelę.

Jei įsidarbinant kitoje šalyje kilo kliūčių bendraujant su valstybinėmis institucijomis, jas išspręsti gali padėti dvi tarnybos – „Jūsų Europos patarėjas“ ir SOLVIT.

Komentarai

Kitos naujienos

Apie prasidedantį Kalėdų laukimą mums pirmiausia praneša parduotuvių vitrinos. Šalia Kalėdų Senelių ir elniukų, sniegučio ir papuoštų eglučių išsirikiuoja įvairios prekės ir skelbimai apie kalėdines nuolaidas. Net keista, kaip galima būtų praeiti pro šalį. Tačiau toli gražu ne visiems patinka skęsti žmonių minioje prieš šventes. 

Šie žodžiai priklauso žymiam fizikui Setui Loydui (Seth Lloyd), kuriančiam kvantinius kompiuterius. Naujoji kompiuterių rūšis puikiai atspindi technologinės revoliucijos esmę – poreikį ir gebėjimą apdoroti didelius informacijos kiekius ir taip gauti visiškai naują žinojimą apie bet kurią gyvenimo sritį.

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!