Visos temos

Jaunimo verslumas: apie drąsą įgyvendinti svajones

2012-10-26

Šį mėnesį rubrikoje „Mėmesio tema“ gvildename klausimus, kaip ryžtis pradėti savo verslą, net jei Tau dar nėra nė trisdešimties.

„Yra dvi alternatyvos: bijoti įgyvendinti svajonę ir gyventi graužiantis, kad gyveni nuobodų gyvenimą. Arba įgyvendinti svajonę ir gyventi džiaugiantis, kad gyveni fantastišką gyvenimą!“ – šią išmintį suprato ir pritaikė daugelis šios „Mėnesio temos“ herojų, kurie nusprendė nieko nebijoti ir sukurti savo verslą. 

Klausimėlis Lietuvos miestų ir miestelių gatvėse apie tai, ką žmonės žino apie galimą paramą pradedančiajam verslui. Atsakymus komentuoja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotojas Giedrius Sudikas.

„Kiekviena verslo idėja prasideda nuo to, kad reikia ieškoti pinigų, kaip ją įgyvendinti. Pradžioje apėjome gimines, jie mums padėti negalėjo. Vienoje parodoje sužinojome apie ES paramą, pradėjome aiškintis, kaip ją gauti, o šiandien jau turime barą“, – savo patirtimi dalijasi „Trip“ baro vienas savininkų Algirdas Rumšas.

Verslininkas, lektorius, tarptautinės jaunimo asociacijos Junior Chamber International (JCI) viceprezidentas Gintaras Ignatavičius – vienas tų, kurie savo asmeninės verslumo patirties, patarimų ir padrąsinimų nesaugo nuo kitų. „Tam, kad jauni žmonės kurtų savo verslą, kurtų vertę sau...“, – užsimena Gintaras ir pasidalija mintimis apie jaunuosius verslininkus kaustančias baimes bei efektyviausius būdus jas įveikti. 

Istorijų apie jaunuosius milijonierius, jų genialias verslo idėjas ir nepakartojamą sėkmę yra nemažai: pavyzdžiui, kas šiandien nėra girdėjęs apie jauniausią pasaulio milijardierių Marką Zuckerbergą ir studentų bendrabutyje gimusį Feisbuko projektą? 

Skirtingose tarptautinėse ir nacionalinėse strategijose verslumas įvardijamas kaip vienas pagrindinių elementų, lemiančių konkurencingą ekonomiką ir jos pažangą. Siekiant skatinti jaunimo verslumą, mūsų šalyje užtikrinamos įvairios galimybės, kuriomis gali pasinaudoti verslą pradedantys jauni žmonės. Pristatome jiems skirtas paramos programas, pagalbą teikiančias organizacijas, bendraminčių klubus.

Ar verslo idėja gali gimti svajojant, šnekučiuojantis su draugais ir žiūrint kino filmą? Be abejonės, taip! Laikui bėgant tokia idėja transformuojasi, tobulėja, tampa dar geresne. Dėl jos akys žiba labiau, o miego norisi mažiau. Rodos, net ir kalnus galima nuversti: rasti palaikančią komandą, įtikinti artimuosius, įveikti biurokratines kliūtis. Galiausiai idėja tampa verslo projektu, ir taip pradeda pildytis svajonės. Apie jas ir kelią link jų– pokalbis su jaunaisiais verslininkais.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!