„Sėkmės receptas“: Kur gauti pinigų jaunam verslui?

Spausdinti 2013-03-01

„Kiekviena verslo idėja prasideda nuo to, kad reikia ieškoti pinigų, kaip ją įgyvendinti. Pradžioje apėjome gimines, jie mums padėti negalėjo. Vienoje parodoje sužinojome apie ES paramą, pradėjome aiškintis, kaip ją gauti, o šiandien jau turime barą“, – savo patirtimi dalijasi „Trip“ baro vienas savininkų Algirdas Rumšas.

Kur gauti pinigų jaunam verslui? Į šį pradedantiems verslininkams dažnai kylantį klausimą atsako Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje inicijuoto „Sėkmės recepto“reportažo herojai: „Verslumo skatinimo“ programa pasinaudojęs A. Rumšas ir kelių ES paramą verslui administruojančių įstaigų atstovai.

„Jaunas verslas gali gauti kompleksinę paramą – 86 tūkst. litų siekiančią „Verslumo skatinimo fondo“ paskolą, kai kompensuojami 95 procentai palūkanų. O tam, kad nereikėtų įkeisti tėvų buto, namo ar kito turto, suteikiamos 80 proc. siekiančios specialios garantijos“, – pasakoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) generalinis direktorius Audrius Zabotka.

Apie ES finansavimo galimybes ir praktinius aspektus – vaizdo reportaže „Kur gauti pinigų jaunam verslui?“:

Trumpame interviu šokolado karaliumi pramintas „AJ šokolado“ savininkas Algimantas Jablonskas taip pat dalijasi savo prisiminimais apie verslo pradžią:

Komentarai

Kitos naujienos

Apie prasidedantį Kalėdų laukimą mums pirmiausia praneša parduotuvių vitrinos. Šalia Kalėdų Senelių ir elniukų, sniegučio ir papuoštų eglučių išsirikiuoja įvairios prekės ir skelbimai apie kalėdines nuolaidas. Net keista, kaip galima būtų praeiti pro šalį. Tačiau toli gražu ne visiems patinka skęsti žmonių minioje prieš šventes. 

Šie žodžiai priklauso žymiam fizikui Setui Loydui (Seth Lloyd), kuriančiam kvantinius kompiuterius. Naujoji kompiuterių rūšis puikiai atspindi technologinės revoliucijos esmę – poreikį ir gebėjimą apdoroti didelius informacijos kiekius ir taip gauti visiškai naują žinojimą apie bet kurią gyvenimo sritį.

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!