Naudingi savanorystės ištekliai internete

Spausdinti 2012-09-06

Savanoriška veikla gali būti vykdoma nepastebimai, kai nesiviešini ir neieškai partnerių. Tačiau jei nežinai, kur ir kam galėtum atiduoti savo laiką bei jėgas, pagalbos ir informacijos vertėtų ieškoti savanorius koordinuojančiose arba juos priimančiose organizacijose. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, jų yra tikrai nemažai.

Kuo skiriasi koordinuojančios ir priimančios organizacijos? Paprastai tariant, koordinuojanti organizacija skleidžia visuomenėje savanorystės idėją ne kviesdama savanorius pas save, bet siekdama įtraukti juos į kitų organizacijų veiklas. Tokia organizacija padeda savanoriams, kurie nežino, kur kreiptis ir kaip pradėti savanorišką veiklą.

 

Savanoriškos organizacijos

Priimančiųjų organizacijų svarbiausi tikslai nukreipti į konkrečią sritį, pavyzdžiui, pagalbą neįgaliesiems, pagyvenusiems žmonėms, benamiams, priklausomybę turintiems asmenims, darbą su jaunimu, veiklą šeimos, moterų užimtumo, bendruomenių centruose, labdaros rinkimą skurstantiems ir pan.

Savanorių priimančioms organizacijoms gali prireikti tam, kad darbai (sporto renginiai, kultūros festivaliai, visuomeninės akcijos) būtų atliekami kiek įmanoma kokybiškiau, intensyviau, efektyviau.

Lietuvoje savanoriai laukiami ir sveikatos srities organizacijose, ligoninėse, donorystės centruose, sveikuolių sąjungose, formaliojo ir neformaliojo švietimo įstaigose, aplinkosaugos informacijos centruose, gyvūnų globos organizacijose.

Savanoriavimas skatinamas ir kasdienėje bažnytinių bendruomenių veikloje bei renginiuose, religinėse-idėjinėse organizacijose.

 

Tarptautinė savanorystė

Savanoriauti jaunus ir vyresnius žmones kviečia daug įvairių tarptautinių organizacijų. Bendra duomenų bazė naudinga ieškant įvairių savanorystės formų užsienyje, pavyzdžiui, trumpalaikės savanorystės pagal Tarptautinius jaunimo kultūros mainus arba veiklą kartu su Taikos savanoriais.

Taip pat siūlome aplankyti ir savanoriškų tarnybų organizacijų asociacijos svetainę, kurios nuorodų skiltyje rasi daug organizacijų, siūlančių įvairias galimybes Europoje ir visame pasaulyje. Be to, išsami informacija ir reikalingos nuorodos apie tarptautinę savanorišką veiklą pateikiamos Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros svetainėje.

 

Programėlė pradedantiesiems

Jei nežinai, nuo ko pradėti, kas tiktų konkrečiai Tau, kviečiame išmėginti „Facebook" programėlę „E-savanoris". Čia galėsi pasirinkti organizaciją pagal dominančią veiklos sritį ar net atlikti testą, kuris pasufleruos, kas Tau turėtų labiausiai patikti.

Būk savanoris – keisk pasaulį!

Komentarai

Kitos naujienos

„Galvojimas vien apie save yra pati didžiausia šiuolaikinio pasaulio problema. Kai nebegalvoji tik apie save, tuomet yra savanoriška veikla", – įsitikinęs dainininkas ir aktorius Andrius Mamontovas. „Tačiau jei nežinau, kad kam nors ko nors reikia, tai kaip galiu padėti?", – klausia grupės „G&G sindikatas" vokalistas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Galbūt to nežinai ir Tu? Tuomet ši „Mėnesio temos" rubrika apie savanorystę – kaip tik Tau.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!