Savanorystė: kaip, kur, kas iš to?

Spausdinti 2013-04-16

„Savanorystė man, kaip žmogui, davė labai daug. Grįžau visai kitoks, su naujomis idėjomis, su ryžtu daryti čia Lietuvoje daug naujų dalykų. Tai subrandino mane kaip žmogų ir leido visose srityse pasiekti tai, ko norėjau, apie ką svajojau“, – pasakoja 6 mėnesius Afrikoje savanoriavęs Mykolas Vadišis. Grįžęs jis sukūrė kelionių rubriką viename didžiausių naujienų portalų ir yra jos redaktorius.

M. Vadišis savanoriauti vyko pagal ES programos „Veiklus jaunimas“ Europos savanorių tarnybos (EST) projektą. Pusę metų jis praleido Kenijoje, dirbdamas su vaikais, siekdamas ugdyti jų įgūdžius, įtraukti į aktyvią veiklą.

„Europos savanorių tarnybos dalyvis išvyksta į kitą šalį, joje gyvena ir dirba pelno nesiekiantį ir vietos bendruomenei naudingą darbą socialinėje, kultūrinėje, gamtos apsaugos, jaunimo ir visuomenės informavimo ar kitoje srityje“, – pasakoja Rasa Jančiauskaitė, EST koordinuojančios Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros atstovė.

Europos savanorių tarnyba suteikia galimybę vykti savanoriauti į Europos Sąjungos šalis ir už jos ribų. Pasak R. Jančiauskaitės, pagal programą kompensuojamos visos kelionės ir pragyvenimo išlaidos, tačiau išskirtiniais atvejais gali tekti prisidėti 10 proc. kelionės išlaidų. EST savanoriu gali tapti žmonės nuo 18 m. iki 30 m.

Savanorystės galimybės pristatomos Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje parengtame „Sėkmės recepto“ reportaže:

Europos savanorių tarnyba: kaip, kur, kas iš to?

Apie savanorystės naudą pasakoja ir dainininkas Andrius Mamontovas. Pasak jo, ypatingai jauniems žmonėms, kurie siekia patirties, pažinčių, rasti savo vietą pasaulyje, savanorystė – puiki proga pasižiūrėti, kaip sekasi vienoje ar kitoje srityje. „Gali pabandyti ir pamatyti, ar tu tai nori daryti, ar ką nors kita – apskritai išsiaiškinti su savimi“, – teigia dainininkas.

Per pavasarį bus pristatyti 9 „Sėkmės recepto“ reportažai apie skirtingas ES programas ir galimybes. Visus juos rasite čia.

Komentarai

Kitos naujienos

„Galvojimas vien apie save yra pati didžiausia šiuolaikinio pasaulio problema. Kai nebegalvoji tik apie save, tuomet yra savanoriška veikla", – įsitikinęs dainininkas ir aktorius Andrius Mamontovas. „Tačiau jei nežinau, kad kam nors ko nors reikia, tai kaip galiu padėti?", – klausia grupės „G&G sindikatas" vokalistas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Galbūt to nežinai ir Tu? Tuomet ši „Mėnesio temos" rubrika apie savanorystę – kaip tik Tau.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!