4 idėjos, pakeitusios išmanųjį telefoną

Spausdinti 2013-10-31

Programėlė išmaniajame telefone paverčia jį kompiuteriu: telefone galime pasitikrinti elektroninį paštą, naršyti internete, klausytis muzikos, žaisti įvairius žaidimus arba sužinoti greičiausią autobusų maršrutą mieste. Tačiau kai kurios programėlės sumanytos ir pritaikytos tik išmaniajam telefonui ir sukuria jo turėtojui pridėtinę vertę. Juk kompiuterio nesineši į lauką, norėdamas pažiūrėti į žvaigždes, arba nepasiimsi drauge pabėgioti, kad jis apskaičiuotų tavo greitį... Tai galima padaryti tik turint išmanųjį telefoną. Pristatome 4 įkvėpiančias idėjas, tapusias išmaniųjų telefonų programėlėmis.

Planetariumas po atviru dangumi

Nemokama kompanijos „Google“ programėlė „Google Sky Map“ pasižymi ne tik puikia grafika, bet ir suteikia naujų žinių apie dangaus skliautą. Net tie, kas niekada nesidomėjo astronomija, gali atrasti šio mokslo žavesį ir sužinoti, kur yra Venera, arba pabraidyti po Paukščių Taką. Tereikia nukreipti savo išmanųjį telefoną į naktinį dangų – šalia paslaptingai mirksinčių taškelių tuoj pasirodys planetų pavadinimai. Ir tai tik viena iš funkcijų, kurias atlieka „Google Sky Map“ programėlė.

Bangų mūša kambaryje

Lietaus lašai, šlamantys lapai, cikadų giesmės, banguojanti jūra, seno laikrodžio dūžiai – šie garsai vadinami „baltuoju triukšmu“. Jie gali pasitarnauti kaip fonas, padedantis susikaupti dirbant arba greičiau užmigti naktį.

Baltojo triukšmo programėlių asortimentas gana platus. Yra ir nemokamų, ir mokamų – viskas priklauso nuo to, kiek funkcijų programėlė turi, koks garsų pasirinkimas ir t. t. Viena populiariausių baltojo triukšmo programėlių – „White Noise Lite“, sukurta kompanijos iš JAV „TMSOFT“.

Kišeninis treneris

Jau sukurta ne viena išmaniojo telefono programėlė, kuri gali skaičiuoti žingsnius, sudegintų kalorijų skaičių ir judėjimo greitį, o vėliau šiuos rezultatus sisteminti ir pateikti asmeninę statistiką.

Vienos iš populiariausių tokių programėlių – „Edmondo“ ir „RunKeeper“. Jas vienijanti idėja – pasidalijus savo sportinių pasiekimų rezultatais su draugais „čia ir dabar“ bei pamačius jų rezultatus, neretai atsiranda dar didesnė motyvacija aktyviau sportuoti, pavyzdžiui, kad ir atsikelti kiek anksčiau ryte, jog nubėgtum papildomą kilometrą. Mobilumas, realiu laiku sekami rezultatai, švelni konkurencija ir socialinis šių programų aspektas – pagrindiniai tokių programėlių elementai, visi drauge galintys įsikūnyti tik išmaniajame telefone.

Širdies paslaptis žinanti kamera

Sveikatos gerinimo programėlių kūrėjai iš JAV, dirbantys kompanijoje „Azumio Inc.“, bendradarbiaudami su medicinos specialistais, jau sukūrė kelias programėles, kurios paverčia išmanųjį telefoną... medicinine įranga. Vienas populiariausių jų išradimų – programėlė „Instant Heart Rate“, kuri gali matuoti širdies ritmą ir grafiškai jį atvaizduoti, pasitelkusi išmaniojo telefono kamerą. Prie jos tereikia priglausti pirštą ir „Instant Heart Rate“ pradeda fiksuoti širdies darbą. 

Komentarai

Kitos naujienos

Apie prasidedantį Kalėdų laukimą mums pirmiausia praneša parduotuvių vitrinos. Šalia Kalėdų Senelių ir elniukų, sniegučio ir papuoštų eglučių išsirikiuoja įvairios prekės ir skelbimai apie kalėdines nuolaidas. Net keista, kaip galima būtų praeiti pro šalį. Tačiau toli gražu ne visiems patinka skęsti žmonių minioje prieš šventes. 

Šie žodžiai priklauso žymiam fizikui Setui Loydui (Seth Lloyd), kuriančiam kvantinius kompiuterius. Naujoji kompiuterių rūšis puikiai atspindi technologinės revoliucijos esmę – poreikį ir gebėjimą apdoroti didelius informacijos kiekius ir taip gauti visiškai naują žinojimą apie bet kurią gyvenimo sritį.

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!