Kaip atrodo darbas „Facebook'e“?

Spausdinti 2013-10-31

Socialinio tinklo „Facebook“ įkūrimas neretai vadinamas vienu ryškiausių XXI a. pradžios įvykių virtualioje erdvėje. Dvidešimtmečio studento Marko Zukerbergo (Mark Zuckerberg) idėja, kaip pritaikyti skaitmenines technologijas bendravimui internete, per devynerius metus virto neatsiejama gyvenimo dalimi daugiau kaip milijardui šio socialinio tinklo vartotojų, o pats „Facebook“ tapo vienu sėkmingiausių „start-up‘ų“ žmonijos istorijoje. 

Šiandien „Facebook‘e“ dirba per penkis tūkstančius įvairių specialybių atstovų iš viso pasaulio. Kiekvieną rytą į darbą šios kompanijos pagrindinėje būstinėje, esančioje Kalifornijoje (JAV), keliauja ir keli lietuviai. 26-erių metų programuotojas Vilius Visockas – vienas jų.

Jaunų talentų traukos centras

Vilius jau metus dirba „Facebook“ reklamos skyriuje, komandoje, kuri kuria produktus, padedančius suprasti šiame socialiniame tinkle pasirodančių reklamų efektyvumą. Sunku patikėti, bet darbo pasiūlymą vaikinas gavo internetu kitame socialiniame tinkle tiesiai iš „Facebook“ personalo skyriaus: „Tiesą sakant, iš pradžių nepastebėjau tos svarbios žinutės, bet jie parašė dar kartą. Tuomet susiskambinome, įveikiau kelis interviu telefonu etapus, po to skridau į JAV – paskutiniam interviu“, – pasakoja Vilius.

Vaikinas pastebi, kad „Facebook‘e“ dirba ne tik programuotojai, bet ir inžinieriai, produktų kūrėjai, reklamos ir marketingo specialistai: „Tiesa, kartelė gana aukšta – teko bendrauti su taksi vairuotoju, kuris atskleidė, kad net norint dirbti šios kompanijos autobuso, vežiojančio žmones, vairuotoju, tenka praeiti nemažą konkursą.“

Vis dėlto, nepaisant didelės konkurencijos, garsioje kompanijoje daugiausia dirba jauni žmonės: „Nemažai jų pradėjo dirbti tiesiog po koledžo. Kaip ir visame IT sektoriuje, „Facebook‘e“ dirba daugiau vaikinų negu merginų, tačiau tai akivaizdi visos industrijos problema“, – įsitikinęs pašnekovas.

Įdomu tai, kad svarbi šios įmonės dalis – praktikantai: „Kartais juokauju, kad per juos reikia ilgiau laukti eilėje prie maisto bendroje valgykloje, – sako Vilius. – Kalbant rimčiau, vasaros praktika – vienas geriausių būdų pritraukti ir išlaikyti talentus. Ir praktikantas, ir kompanija turi kelis mėnesius pažinti vienas kitą ir apsispręsti, ar norėtų ir toliau dirbti kartu.“

Kelintą valandą pradeda dirbti „Veidaknygė“?

Nors aštuntą valandą ryte darbe pasirodyti nebūtina, nes tokios taisyklės tiesiog nėra, Vilius neslepia, kad kartais ofise pasirodo dar anksčiau, o išeina – po daugiau nei aštuonių darbo valandų. „Darbas nėra lengvas, neretai spaudžia laikas. Tačiau tai leidžia tobulėti. Be to, aplinkui visada yra daug žmonių, kurie, susidūrus su problemomis, gali padėti ir patarti, – sako jis. – Darbe esame pasidaliję atsakomybėmis, nes reikia užtikrinti, kad socialinis tinklas veiktų nuolat. Kita vertus, dažnai viskas yra gana persipynę, todėl norint išspręsti iškilusias problemas, reikia kooperuotis.“ 

Kalbėdamas apie darbo sąlygas, Vilius pasakoja, kad darbovietėje galima ne tik pavalgyti arba nueiti į sporto klubą, bet ir darbo metu atsipūsti muzikos ir žaidimų kambariuose. „Vos per metus laiko spėjau gerai susipažinti su savo komanda. Visi kartu net keliaujame“, – džiaugiasi gera atmosfera darbe ir už jo ribų Vilius.

Pasiteiravus apie darbo užmokestį, vaikinas atsako, kad Silicio slėnio, kur įsikūręs „Facebook“ ofisas, užmokesčio vidurkis didesnis negu kitose JAV regionuose, darbdaviai čia taip pat stengiasi sukurti kuo geresnes darbo sąlygas, nes tai pagrindinės priemonės, kuriomis didžiosios technologijų kompanijos varžosi dėl geriausių IT ir kitų sričių specialistų.

Komentarai

Kitos naujienos

Apie prasidedantį Kalėdų laukimą mums pirmiausia praneša parduotuvių vitrinos. Šalia Kalėdų Senelių ir elniukų, sniegučio ir papuoštų eglučių išsirikiuoja įvairios prekės ir skelbimai apie kalėdines nuolaidas. Net keista, kaip galima būtų praeiti pro šalį. Tačiau toli gražu ne visiems patinka skęsti žmonių minioje prieš šventes. 

Šie žodžiai priklauso žymiam fizikui Setui Loydui (Seth Lloyd), kuriančiam kvantinius kompiuterius. Naujoji kompiuterių rūšis puikiai atspindi technologinės revoliucijos esmę – poreikį ir gebėjimą apdoroti didelius informacijos kiekius ir taip gauti visiškai naują žinojimą apie bet kurią gyvenimo sritį.

Kaip ES programos gali padėti jaunam žmogui atrasti savo gyvenimo kelią, susirasti darbą, susipažinti su naujais draugais ir įgyti naudingų įgūdžių? Kokią įtaką jaunimas gali daryti Europos Sąjungos (ES) politikai? Apie tai – ne tik šio mėnesio temoje, bet ir Europos jaunimo savaitės renginiuose.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!