Žymė: galimybės

Galimybių padirbėti užsienyje yra nemažai. Ypač – vasaros metu, kai ieškoma įvairių sričių „sezoninių“ darbuotojų. Apie tai, ką svarbu žinoti, nusprendus ieškoti darbo svetur, kalbėjome su Europos užimtumo tarnybos (EURES) eksperte Ginta Ališevičiūte ir konsultacinės tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisės eksperte Ingrida Ilgauskiene.

Laisvas darbuotojų judėjimas visoje Europos Sąjungoje (ES) – viena labiausiai branginamų vertybių ir pamatinė kiekvieno ES piliečio teisė. Apie galimybes ir iššūkius, susijusius su darbu svetur, ir tai, kas pasiekus profesines aukštumas užsienyje paskatina grįžti į Lietuvą, kalbamės su Kristina, Gytaute ir Monika.

Kaip suderinti studijas universitete ir darbą? Koks darbas geriausiai tinka studentui ir kaip į dirbančius studentus žiūrima kitose Europos Sąjungos (ES) šalyse? 5 svarbūs klausimai Studijų užsienyje informacijos centro vadovei Žanetai Savickienei.

Visame pasaulyje daugumos dabartinių dvidešimtmečių karjeros kelias nusidrieks bent per kelias šalis. Lietuva – ne išimtis. Kaip atrodo jaunimo darbas užsienyje ir kodėl tokia patirtis naudinga ne tik profesiniam gyvenimui, bet ir asmenybės vystymuisi?

Europos savanorių tarnyba, vietinės jaunimo iniciatyvos, „Erasmus“, „Comenius“ ir kitos mainų programos – tai Europos Sąjungoje veikiančios programos jauniems žmonėms, kuriomis skatinamas jų mobilumas, kultūrų pažinimas, profesinis ir asmeninis tobulėjimas. Kokiais pasiekimais gali didžiuotis ES programos jaunimui ir kokių tikslų bus siekiama ateityje? 

Europos Sąjungos institucijose dirba daugiau kaip 40 000 žmonių iš 27 ES valstybių narių. Norintieji patekti tarp jų turi praeiti kelių etapų atrankas, neretai kandidatams tenka įveikti tūkstančius konkurentų. Tokius konkursus laimėję lietuviai džiaugiasi atsivėrusiomis galimybėmis, iššūkiais ir viliojančiomis darbo sąlygomis.

Europos Komisijoje (EK) Briuselyje dirbantys Rūta Žarnauskaitė ir Mindaugas Kisieliauskas dalijasi savo patirtimi ir patarimais apie tai, kas svarbiausia siekiant darbo ir dirbant ES institucijoje.

Pirmasis Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) organizuojamo konkurso etapas – bendrasis egzaminas, kuris yra laikomas gimtąja kalba. Jo metu laukia teksto suvokimo testas, matematiniai uždaviniai ir abstraktaus mąstymo testas.

Pažintis su įdarbinimu ES institucijose prasideda nuo oficialaus Europos personalo atrankos tarnybos (EPSO) tinklapio. Čia pateikiama visa naujausia informacija apie atrankas ir skelbiami konkursai. Šiame puslapyje, pastebėjus konkursą į norimą darbo vietą, reikia registruotis.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!