Žymė: savanorystė

Klausimėlis Lietuvos miestų ir miestelių gatvėse apie tai, ką žmonės žino apie savanorystę. Atsakymus komentuoja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotojas Giedrius Sudikas.

„Savanorystė man, kaip žmogui, davė labai daug. Grįžau visai kitoks, su naujomis idėjomis, su ryžtu daryti čia Lietuvoje daug naujų dalykų. Tai subrandino mane kaip žmogų ir leido visose srityse pasiekti tai, ko norėjau, apie ką svajojau“, – pasakoja 6 mėnesius Afrikoje savanoriavęs Mykolas Vadišis. Grįžęs jis sukūrė kelionių rubriką viename didžiausių naujienų portalų ir yra jos redaktorius.

Jei dar nesi išbandęs savanoriškos veiklos, jos pradžia gali atrodyti šiek tiek neaiški ir baugi. Neabejojame, kad galvoje sukasi šimtai klausimų, todėl skubame atsakyti į pačius aktualiausius.

Pasaulyje savanoriška veikla žinoma jau porą šimtmečių. Kokia savanorystė buvo tąkart ir kokia ji yra šiandien? Apie tai – įdomiausi faktai ir skaičiai.

Savanoriška veikla gali būti vykdoma nepastebimai, kai nesiviešini ir neieškai partnerių. Tačiau jei nežinai, kur ir kam galėtum atiduoti savo laiką bei jėgas, pagalbos ir informacijos vertėtų ieškoti savanorius koordinuojančiose arba juos priimančiose organizacijose. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, jų yra tikrai nemažai.

„Galvojimas vien apie save yra pati didžiausia šiuolaikinio pasaulio problema. Kai nebegalvoji tik apie save, tuomet yra savanoriška veikla", – įsitikinęs dainininkas ir aktorius Andrius Mamontovas. „Tačiau jei nežinau, kad kam nors ko nors reikia, tai kaip galiu padėti?", – klausia grupės „G&G sindikatas" vokalistas Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Galbūt to nežinai ir Tu? Tuomet ši „Mėnesio temos" rubrika apie savanorystę – kaip tik Tau.

Kam šiuolaikiniams – visur skubantiems ir kartais niekur nebespėjantiems – žmonėms reikalinga savanorystė? Kokius poreikius tenkina neatlygintina savanoriška veikla? Ką ji duoda jaunam, o ką – vyresniam? Ar savanorystė gali pasukti gyvenimą kitokia linkme? Tegul į šiuos klausimus atsako patys savanoriai.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!