Žymė: studijos

Klausimėlis Lietuvos miestų ir miestelių gatvėse apie tai, ką žmonės žino apie „Erasmus". Atsakymus komentuoja Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje darbuotojas Giedrius Sudikas.

„Tikrai norėčiau palinkėti jauniems žmonėms važiuoti į užsienį studijuoti, dirbti ar savanoriauti, pasisemti patirties, pasiimti viską, kas geriausia, grįžti į Lietuvą ir daryti savo šalį gražesnę“, – teigia pirmojo muzikinio realybės šou „Dangus“ nugalėtoja Rasa Bubulytė. 

Kviečiame žiūrėti balandžio 4 dieną transliuoto tiesioginio vaizdo seminaro „Studijos ES šalyse: kaip pasirinkti ir įstoti?“ įrašą. Transliacijos metu žiūrovai buvo itin aktyvūs, pranešėjai sulaukė daugiau nei 50 įvairių klausimų ir nespėjo į visus atsakyti. Kaip ir žadėta, atsakymai pateikiami kartu su įrašu (skaitykite toliau).

Šiuolaikinis jaunimas puikiai žino, kad galimybių studijuoti svetur tikrai netrūksta. Bet pritaikyti šį žinojimą praktikoje – ne visada paprasta užduotis. Tad šioje „Mėnesio temoje“ trumpai ir aiškiai: kur, kaip ir už kiek galima susirasti studijas Europoje ar netgi už jos ribų. 

Į klausimus apie studijas užsienyje – nuo ko pradėti, kur ieškoti profesionalios pagalbos ir ką reikėtų žinoti prieš pildant dokumentus – atsako Žaneta Savickienė, Studijų užsienyje informacijos centro vadovė. 

Nuo kino studijų Londone iki muzikos įgūdžių lavinimo Taline – studijas užsienyje pasirinkusių lietuvių istorijos labai skirtingos. Siūlome susipažinti su Andriaus, Rimvydo ir Agnės pasakojimais apie tai, kaip jiems sekėsi studijuoti svetur ir kokius įspūdžius paliko įgytos žinios bei patirtis.

Jei perskaitei šios „Mėnesio temos“ straipsnius ir jau „niežti rankos“ domėtis studijomis užsienyje dar išsamiau, pateikiame keletą glaustų atsakymų ir nuorodų, kurios taps geru startu tolimesniam skaitymui.

Specialistai pastebi, kad nepaisant gausybės informacijos, kurią galima nesunkiai rasti apie studijas užsienyje, tarp studentų ir jų tėvų vis dar sklando nemažai mitų. Jie paprastai susiję su įvairiomis baimėmis ar tokiais visuomet jautriais klausimais kaip pinigai. Štai keletas populiarių teiginių su paaiškinimais, kiek iš tiesų jie atitinka tikrovę.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!