Jaunimo Europos komanda

Vasario 25 d. Druskininkų Saulės mokykloje organizavau Europos pamoką 10 klasių mokiniams, kurios turinį mokiniai pasirinko patys.

Vasario 24 d. Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos dešimtokai dalyvavo truputį kitokioje pamokoje, nei įprasta. Pagilinti  žinias galima ne tik skaitant vadovėlį, bet ir žaidžiant laisvalaikiui bei mokymui pritaikytus stalo žaidimus. Vienas iš tokių yra „EurOpa“.

ERASMUS+ projektai girdimi jau visus metus. Aš taip pat sugalvojau įgyvendinti projektą, kuriam pavyko gauti finansavimą. Projektui suburta jaunimo grupė ne tik dirbo su režsieriumi Valentinu Masalskiu, bet ir paruošė paruoštukus jaunimui, kurie nori išmokti rašyti CV, motyvacinį laišką arba nebijoti nueiti į pirmą darbo pokalbį.

Sausio 30 d. Druskininkuose vykusioje Mokomojo Europos parlamento sesijoje JEK narės Eglė ir Iveta netradiciškai pristatė Jaunimo Europos komandą.

Pirmadienio vakarą Panevėžio 5-osios ir Juozo Balčikonio gimnazijų šešios komandos dalyvavo žaidimo „EurOpa“ turnyre „Gymnasium 5 VS JBG“.

 

Puikus būdas sužinoti apie Europą daugiau – stalo žaidimas EurOpa. Šį žaidimą pakviečiau išmėginti Troškūnų gimnazijos dešimtokus. Ir koks gi viso šito rezultatas? Ogi dešimt balų! Į universitetus žaidėjai įstojo, žinių akiratį praplėtė, o ir gerų, džiaugsmingų emocijų nestigo.

Artėjanti vasara kai kuriems iš mūsų atneš ne tik laukiamas atostogas, bet  ir (ne-)laukiamus egzaminus. Jiems ruoštis galima labai įdomiai. Tuo įsitikino Ventos gimnazijos abiturientai, istorijos pamokos metu ieškoję atsakymų į klausimus, kodėl ir kaip prasidėjo Europos integracija. 

Sausio 26 dieną Kauno „Santaros“ gimnazijoje vyko atviroji diskusija „Jei mano žodis taptų veiksmas“. 40 įvairaus amžiaus moksleivių susitiko aptarti, ką norėtų įgyvendinti Europos Sąjungos šalyse narėse, jei jų idėjos taptų realios. Nors kiekvienas puikiai žinojo, kad nutiesti geležinkelį tiesiai į Paryžių galbūt ir nėra noras, kurį būtų galima įgyvendinti, tačiau vis tiek noriai diskutavo, kaip galėtų prisidėti prie dar geresnio gyvenimo ES.

Sausio 27 d. sukvietėme Telšių jaunimą į renginį „NestrESuok dėl 2015-ųjų“.  Renginio metu mes, Telšiuose veikiantys Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai, supažindinome dalyvius su savo įvykdytomis veiklomis ir planais 2015-iems metams, pristatėme naują Europos Komisijos darbotvarkę bei supažindinome su iniciatyva „Žinau, ką renku“.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!