Jaunimo Europos komanda

Iki rugpjūčio 20 d. ieškome aktyvių, Europos Sąjunga (ES) besidominčių 16–29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie, bendraudami su kolegomis ir bendraamžiais savo miestuose ir miesteliuose, dalytųsi savo žiniomis apie ES ir jos galimybes.

Apie savo veiklą Jaunimo Europos komandoje pasakoja šiuo metu aktyviai veikiantys JEK nariai – Julius iš Kauno, Eglė iš Platelių ir Kotryna iš Šiaulių.

Apie Jaunimo Europos komandą bene geriausiai gali papasakoti savo narystę Jaunimo Europos komandoje jau baigę nariai. Kviečiame susipažinti su jų įspūdžiais.

Palanga ir Briuselis – du labai skirtingi ir nepalyginami miestai. Nuvykęs į Belgijos ir Europos Sąjungos sostinę patyriau kultūrinį šoką. Kodėl? Kainos du kartus, o kai kur ir tris kartus didesnės nei Lietuvoje, viešieji tualetai vyrams – tiesiog atviri pisuarai gatvėse, žmonės su nepažįstamais žmonėmis atsisveikindami pasibučiuoja, o namo grįžti teko su... Lietuvos Respublikos Ministru Pirmininku. Trys dienos Briuselyje kartu su Jaunimo Europos komanda, Europos egzamino ir Europos jaunimo savaitės renginio „Idėja+“ nugalėtojų delegacija į pažintinę kelionę į Briuselį ilgai nedils iš atminties.

Prasidėjus vasarai retas nepasvajoja apie kvapą gniaužiančias keliones po gražiausius Europos miestus ar spalvingiausius festivalius. Nors ne kiekvienas turime galimybę susikrauti daiktus ir išvykti pailsėti į kokią karštą salą, saulėtų kraštų nuotaiką galime atsigabenti net į savo miestą. Tai padaryti raginau jaunuolius, birželio vienuoliktąją susirinkusius išbandyti virtualaus keliavimo, pasitelkiant išmaniuosius telefonus.

Forumas „Dalinuosi ir stiprėju“ – dar vienas įdomus renginys vystomojo bendradarbiavimo tema Europos dienai paminėti. Dalinimasis neeilinėmis patirtimis, žiniomis ir diskusijos virė penktadienį, gegužės 8 dieną, Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Man teko garbė moderuoti šią diskusiją.

Šių metų Europos jaunimo savaitės (EJS) tema - jaunų žmonių dalyvavimas darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime. Apie tai ir diskutavome gegužės 8 dieną prie Talkšos ežero jaunimo piknike, kuriame jaunuoliai žaidė, bendravo ir iškylavo!

Ar žinai, kas yra vystomasis bendradarbiavimas ir kodėl šiais metais tiek daug apie jį kalbama? Nežinai?! Ech, gegužės 6 dieną tau reikėjo būti čia - interaktyviame orientaciniame žaidime Šiaulių mieste, kurio tema siejosi su Europos metais vystymuisi!

Visą praėjusią savaitę Lietuvoje įvyko daug renginių skirtų Europos Sąjungai. Jau nuo praėjusio pirmadienio Šilalėje startavo Europos Jaunimo savaitės renginys „Idėja +“, kuris Šilalėje sulaukė didelio susidomėjimo. Ketvirtadienį šilališkiai turėjo galimybę sudalyvauti net trijuose renginiuose. 

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!