Jaunimo Europos komanda

Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena. Kodėl gi ją nepaminėjus prisimenant mieliausius žodžius?

„Rytoj šeštadienis, rudenėlio šventė ar Europos kalbų diena?“ – būtent atsakymą į šitą klausimą rugsėjo 25d. bandžiau išsiaiškinti su Akmenės gimnazijos ketvirtokais. Paklausęs kokia rytoj diena išgirdau dešimtis šūksnių : „šeštadienis“, „rugsėjo 26“, „rudenėlio šventė“.  Tačiau ketvirtokams pamoką vedžiau ne šiomis temomis.

Stebuklingi antradieniai? Taip, perskaitėte teisingai!  Rugsėjo 22-ąją išaušo pirmasis toks antradienis iš dvylikos, kai po mokyklos ir darbų į R. Grotuzo kavinę Akmenėje susirinko mano kraštiečiai, norintys pademonstuoti savo žinias, kadangi ten vyko „Auksinių Europrotų“ turnyras.

Ukmergė, kaip ir visa Europa, paminėjo Europos judriąją savaitę. Šioje savaitėje didelę iniciatyvą parodė kone visa miesto bendruomenė – įvairios įstaigos, institucijos, įmonės ir organizacijos.  Visas miestas judėjo krutėjo, braškino savo kaulus, ir, toks jausmas, kad... atjaunėjo.

Kasmetinė "EuroProtų" tradicija Kuršėnuose savo vietą užleido puikiai pasirodžiusiems "Auksiniams Europtrotams" ir vėl sukvietė prie smagaus žaidimo prisijungti bei savo žinias pademonstruoti kuršėniečius ir ne tik!

Turbūt daugelis iš mūsų yra girdėję apie Erasmus+. Tačiau kas tai yra, gali pasakyti tik keletas. Dažnai jaunas žmogus atsako: „Taip, esu girdėjęs kažkur ten kažkada, žinau kad tai yra kažkokia cool programa jaunimui“. Tačiau kas iš tiesų yra Erasmus+? Tai ir mėgino išsiaiškinti grupelė troškūniečių.

Kas gali būti geriau, nei vasara praleista ten, kur termometro stulpelis nekrinta žemiau nei +30? Nebent, kad tave supa 45 patys protingiausi, kada nors sutikti jaunuoliai. 

Į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė daugiau nei šimtas jaunų žmonių iš visos Lietuvos. Atstovybė kartu su JEK alumni nariais atrinko 15 kandidatų, kuriuos kviečia nuo rugsėjo 9 d. vakaro iki rugsėjo 13 d. popietės dalyvauti įvadiniuose JEK mokymuose Vilniuje ir Ignalinos rajone.

Rugpjūčio 21 - 23 dienomis Palangoje jau trečiąjį kartą įvyks Jaunųjų žurnalistų festivalis „Dramblys 2015“. Šiais metais organizatoriai žurnalistiką susies ne tik su gyvūnu - drambliu, bet ir su maistu. Norintieji sužinoti kuo panašus žurnalistas ir dramblys bei kuo čia dėtas maistas turėtų suskubti registruotis, nes registracija į Jaunųjų žurnalistų festivalį "Dramblys 2015" uždaroma jau rugpjūčio 17 dieną. Jaunųjų žurnalistų susitikime susirinks kelios dešimtys jaunųjų žurnalistų pasirengusių tapti orios ir garbios žurnalistikos puoselėtojais.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!