Jaunimo Europos komanda

Sausio 25 dieną Kauno technologijų universitete vyko neeilinė Lietuvos mokinių parlamento sesija. Kadangi pačiai teko būti šio projekto dalimi, LMP nare, žinau, jog JEK ir Lietuvos mokinių parlamentas turi daug bendrų idėjų. Pasinaudojau puikia proga ir neeilinės sesijos dalyviams pristačiau Jaunimo Europos komandą, jos veiklą ir prioritetus.

„Man labai smagu, kad apie toleranciją kalbama ne tik tada, kai būna tarptautinė tolerancijos diena, bet ir vėliau. Juk tai svarbi problema ne tik tą savaitę, bet visus metus." - po pamokos su Jaunimo Europos komandos nare Juste, kalbėjo pirmokė. 

Praeitą trečiadienį G. Petkevičaitės - Bitės viešojoje bibliotekoje vykusiame renginyje „Mūsų, ES piliečių, galimybės" panevėžiečiai turėjo puikią progą susipažinti su savo teisėmis ir galimybėmis, kaip jomis pasinaudoti. Išgirdo apie atnaujintą programą „Erasmus+" ir pasiklausė jaunimo mainų dalyvės įspūdžių bei patarimų.

Pirmadienio dieną aštuntokai turėjo progą geriau pažinti Europos Sąjungą. Vietoj įprastos pamokos, remiantis vadovėliu, jie pirmieji galėjo išmėginti programėlę skirtą išmaniesiems telefonams „Actionbound“.

Mokomojo Europos Parlamento dalyviai sausio 17 dienos naktį suko galveles įvairiais klausimais apie Europą. Juk miegas tik silpniems!

Pačią pirmą šių metų dieną mokykloje lietuvių kalbos pamokos metu organizavau Europos kalbų protmūšį.

Euro įvedimui Lietuvoje nenumaldomai artėjant Ventos gimnazijos mokiniai turėjo galimybę atsakyti į 5 klausimus apie eurą Lietuvoje ir taip parodyti, ar yra pasiruošę į kišenes dėti naująją valiutą.  

Praeitą savaitę Panevėžio 5-oje gimnazijoje surengta euro diena. Mokiniai galėjo ne tik pagilinti žinias apie Lietuvos naują valiutą, bet ir pasitikrinti jas viktorijoje, kuri vyko mokykloje įsikūrusiame „Euro kioske“.

Būtent tokį sakinį išgirdau iš vieno abituriento, pasirodo, visiškai nesukančio sau galvos dėl euro įvedimo Lietuvoje. Tiesą sakant, gal ir gerai, kad žmonės perdėtai nepanikuoja dėl dalykų, kurie šiaip ar taip, yra neišvengiami. Nervintis dėl euro įvedimo, ko gero, tolygu nervintis dėl ateinančių 2015-ųjų metų. Ar sudeginsi milijonus savo nervų ląstelių, ar ne, vis tiek ateis ir tas, ir tas. 

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!