Jaunimo Europos komanda

Kauno Simono Daukanto progimnazijoje jaunieji Mokinių tarybos nariai  aiškinosi, ką jiems siūlo Europos Sąjunga, kaip tuo pasinaudoti ir nepasiklysti ES teisių ir galimybių labirinte.  

„Nebūk zombis – netinginiauk! Geriau dalyvauk, pažink, veik ir mėgaukis turiningu gyvenimu! ES tau „ant lėkštutės“ laiko nuostabiausius pasiūlymus. Juk būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti, ar ne?“.

Daugelis mokinių, mokslo metams jau įsibėgėjus suka galvas: kaip gerai parašyti kontrolinį, kada spėti papietauti, kaip nepamiršti atlikti namų darbų arba ką galėčiau padaryti, kad gerai išlaikyčiau egzaminus. Kiekvienas vyresnių klasių moksleivis žino, kad baigus mokyklą yra du keliai: tęsti mokslus aukštojoje mokykloje, arba iš kart nerti stačia galva į suaugusiųjų pasaulį – darbo rinką.

Lapkričio 21-oji –Pasaulinė sveikinimosi diena, kurią taip pat paminėjo ir Varėna. Paklausti „Ar žinote, kokia šiandien diena?“, varėniškiai atsakydavo „šeštadienis“, kai kurie bandė atspėti ir klausdavo  – „galbūt šypsenos diena?“ Sužinoję teisingą atsakymą, jie maloniai nustebdavo, o gaudavę po balioną pasijusdavo kaip vaikystėje.

Šitaip pirmadienį skambėjo dešimtokų anglų kalbos pamoka Kuršėnuose. Pagrindinis užsiėmimo tikslas buvo supažindinti moksleivius su Jaunimo Europos Komanda, padiskutuoti ES atsiradimo, vertybių, teikiamos naudos ir ryšiu su kiekvienu iš mūsų temomis. Nors lietuvių kalba yra oficiali ES kalba, tačiau apie viską kalbėdami taip pat gilinome ir savo anglų kalbos įgūdžius! 

Auksiniai europrotai – įdomi ir gyvybinga sąvoka, tačiau vartotina tik tam tikru laiku, t.y. spalvingais spalio antradieniais. Ar tai įprasmino mūsų vakarus? Vienareikšmiškai TAIP!

O Pasvalyje antradieniai patys šauniausi. Kodėl? Ogi atsakymas paprastas - vyksta „Auksiniai Europrotai“. Į šio žaidimo turnyrą, kuris vyksta Pasvalio kultūros centre susirenka intelektualiausi pasvaliečiai, kupini azarto, išmonės bei noro nugalėti. 

Dar tik neseniai Varėnoje pasibaigė „Auksiniai Europrotai“, kurio paskutinis etapas vyko per moksleivių atostogas, tačiau nė viena komanda nepatingėjo sudalyvauti šiame etape – jame tiesiog virte virė emocijos, ginčai, skambėjo juokas, laimės ir liūdesio šauksmai sužinojus teisingą atsakymą į klausimą bei įtampa, išsilaikiusi iki pat pabaigos ir skatinusi dalyvius nepasiduoti!

Šį vakarą Kuršėnuose, kaip ir daugelyje kitų Lietuvos miestų ir miestelių, frazė „Labas vakaras, mieli „Auksinių Europtotų" dalyviai" nuskambėjo jau šeštąjį kartą!

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!