Jaunimo Europos komanda

Prasidėjus vasarai retas nepasvajoja apie kvapą gniaužiančias keliones po gražiausius Europos miestus ar spalvingiausius festivalius. Nors ne kiekvienas turime galimybę susikrauti daiktus ir išvykti pailsėti į kokią karštą salą, saulėtų kraštų nuotaiką galime atsigabenti net į savo miestą. Tai padaryti raginau jaunuolius, birželio vienuoliktąją susirinkusius išbandyti virtualaus keliavimo, pasitelkiant išmaniuosius telefonus.

Forumas „Dalinuosi ir stiprėju“ – dar vienas įdomus renginys vystomojo bendradarbiavimo tema Europos dienai paminėti. Dalinimasis neeilinėmis patirtimis, žiniomis ir diskusijos virė penktadienį, gegužės 8 dieną, Šiaulių miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Man teko garbė moderuoti šią diskusiją.

Šių metų Europos jaunimo savaitės (EJS) tema - jaunų žmonių dalyvavimas darbo rinkoje ir visuomenės gyvenime. Apie tai ir diskutavome gegužės 8 dieną prie Talkšos ežero jaunimo piknike, kuriame jaunuoliai žaidė, bendravo ir iškylavo!

Ar žinai, kas yra vystomasis bendradarbiavimas ir kodėl šiais metais tiek daug apie jį kalbama? Nežinai?! Ech, gegužės 6 dieną tau reikėjo būti čia - interaktyviame orientaciniame žaidime Šiaulių mieste, kurio tema siejosi su Europos metais vystymuisi!

Visą praėjusią savaitę Lietuvoje įvyko daug renginių skirtų Europos Sąjungai. Jau nuo praėjusio pirmadienio Šilalėje startavo Europos Jaunimo savaitės renginys „Idėja +“, kuris Šilalėje sulaukė didelio susidomėjimo. Ketvirtadienį šilališkiai turėjo galimybę sudalyvauti net trijuose renginiuose. 

Dažnai girdi, kad mokslo metais keliauti neįmanoma? O gal galvoji, kad į Europos Parlamentą patekti paprastam mirtingajam yra neįmanoma? Visa tai yra netiesa ir vienam Jaunimo Europos nariui Lukui Kaminskiui teko šias speliones išsklaidyti.

Europos dieną bei Europos Jaunimo Savaitę  troškūniečiai minėjo su trenksmu. Nepakartojamai gražią bei šiltą šeštadienio dieną,  šešios komandos susirinko į Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos kiemą, siekdami vieno tikslo – įrodyti, jog jų komanda pati geriausia. Visus jaunus žmones subūrė Europos dienai skirtas „ActionBound“ ralis Troškūnuose arba – orientacinės kitaip.

Minėdami Europos dieną Anykščių rajono aštuntokai susirinko į tradicinį konkursą, organizuojamą Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos, „Aš europietis“. Konkurse dalyvavo komandos atvykusios iš Anykščių Antano Vienuolio progimnazijos, Kavarsko pagrindinės mokyklos - daugiafunkcio centro, Anykščių Antano Baranausko ir Traupio pagrindinių mokyklų, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų.

Europrotai Jonavoje pakeitė aplinką ir iš kavinės persikėlė į gimnazijos aplinką. Protmūšyje dalyvavo net 12 komandų!

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!