Jaunimo Europos komanda

Rodyti naujesnes

Į Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje kvietimą prisijungti prie Jaunimo Europos komandos atsiliepė 65 jauni žmonės iš visos Lietuvos. Atrankos procesas buvo sudarytas iš dviejų etapų, kurių metu kandidatams reikėjo atsakyti į įvairius klausimus, pasiūlyti įvairių sprendimų alternatyvas, nufilmuoti trumpą video su įžanga į pamoką apie Europos Sąjungos galimybes jaunimui. Atstovybė kartu su JEK alumni nariais atrinko 14 kandidatų, kuriuos kviečia rugsėjo 21–25 d. dalyvauti mokymuose kartu su esamais komandos nariais.

„Įprasti pamokų tipo užsiėmimai moksleiviams nuobodūs, o dalyvaujant įvairių nevyriausybinių organizacijų veikloje, jaunam žmogui suteikiama proga ugdyti tokias kompetencijas, į kurias mokykloje nekreipiamas didelis dėmesys“.

„Patirtis Jaunimo Europos komandoje padėjo man susirasti darbą, kuriuo labai džiaugiuosi. Tai iš tiesų išskirtinė vieta, padedanti surasti save ir kitus“, − sako organizacijos „Europos namai“ projektų koordinatorė, politikos mokslų studentė Aušrinė Diržinskaitė.

Paklaustas, ką neseniai veikė Briuselyje, aštuoniolikmetis Justas Varanavičius ramiai atsako: „Su Europos Komisijos tarnautojais diskutavome apie skaitmeninę rinką ir kitus Junckerio plano prioritetus“. Ne kiekvienas jo bendraamžis žino, kas yra Jeanas Claude’as Junckeris, ką jau kalbėti apie planus. Tačiau Justas rūpinasi, kad bent jau Akmenėje žinančių būtų kuo daugiau.

Dažnas darbo ieškantis jaunas žmogus suka galvą, kuo užpildyti gyvenimo aprašymą, kai darbdaviai tikisi solidžios darbo patirties, o didžiausias jų pasiekimas kol kas yra tik gerai baigta vidurinė mokykla. Išeitis tokioje situacijoje labai paprasta: įgyti darbui reikiamų įgūdžių aktyviai dalyvaujant visuomeninėje veikloje. Kaip tai padaryti, tinklaraštis Euroblogas.lt klausė trijų iš mažų Lietuvos miestelių kilusių jaunimo lyderių.

Mes, Monika, Gabija ir Agnė, sukūrėme trumpą filmuką, kuriame įvairūs žmonės iš Lietuvos ir Briuselio atsako į klausimą „Kieno balsas svarbiausias Europos Sąjungoje?“. Peržiūrėk video ir atsakyk, ar sutinki su jų nuomone, ar manai visai ką kitą? :)

Tiesą sakant, iš pat pradžių žinojau, kad ši kelionė bus nuostabi. Gal kiek erzino tas faktas, kad visą savaitę Briuselyje pils lietus, tad nebus galimybės užsimauti šortų ar kokios vasarinės palaidinės. Tačiau žinodama, kad lagaminas nėra beribis ir kad važiuoju ne atostogauti, į lagaminą susidėjau oficialiam vizitui skirtus drabužius – marškinius, džinsus, švarką ir pan. Bet apie viską nuo pradžių.

JEK'ės įspūdžiai iš pažintinės kelionės į Briuselį liepos 13-15 dienomis! 

Iki rugpjūčio 16 d. ieškome aktyvių, Europos Sąjunga (ES) besidominčių 16–29 metų amžiaus jaunuolių iš visos Lietuvos, kurie, bendraudami su kolegomis ir bendraamžiais savo miestuose ir miesteliuose, dalytųsi savo žiniomis apie ES ir jos galimybes.

Rodyti daugiau

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!