(Anti)korupcija

Autorius: Daiva Pilvelytė | 2015-12-09

Gruodžio 9 diena – tarptautinė kovos su korupcija diena. Šią dieną, Simno gimnazijos 10-tų klasių mokiniai paminėjo debatais, kurių pagrindinė tema buvo „Europos sąjungoje turėtų būti griežtesnė antikorupcinė politika".

Korupcijos tema visame pasaulyje yra ypač svarbi ir garsiai aptarinėjama, tad kartu su Simno gimnazijos moksleiviais nuspredėme padiskutuoti, ar tikrai viskas daroma, kas įmanoma, kad Europos Sąjungoje korupcijos lygis būtų dar labiau sumažintas?

               Netradicinę pamoką pradėjo pavaduotoja neformaliajam ugdymui Danguolė Grėbliūnienė, kuri visus dešimtokus supažindino su korupcijos sąvoka, papasakojo jos pasekmes, bei pasidalino savo patirtimi. Sužinoję, korupcijos lygį Lietuvoje bei visoje Europos Sąjungoje, perėjome prie kitos šios dienos pamokos dalies - supažindinimo su Eurodebatų formatu, viešojo kalbėjimo subtilybėmis bei patarimais, kaip įtikinti klausytojus, jog tavo pateikti argumentai yra svaresni už oponento.

               Sužinoję taisykles, susiskirstėme komandomis po šešis mokinius. Kiekvienas turėjo kelias minutes pasisakyti, argumentuoti bei įtikinti komisiją. Mokiniai pademonstravo, kad ne tik puikiai išmano bei supranta korupcijos žalą, bet pateikė daug įvairių pavyzdžių, kaip būtų galima spręsti įvairias su šiandienos debatų tema susijusias problemas.