Apie melagingas naujienas diskutavo ir Naujosios Akmenės moksleiviai

Spausdinti Autorius: Kamilė Raudoniūtė | 2017-11-16

Jau tradicija Akmenės rajone tapę Eurodebatai šiemet ir vėl subūrė rajono moksleivius diskutuoti bei siūlyti savo idėjas. Šių metų tema - kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasalyje? 

Eurodebatuose šiemet dalyvavo trys Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokiniai: Gabija Vėlavičiūtė, Gvidas Šulskis, Lukas Mačiuka. Debatuotojus vertino kompetetinga komisija, kurią sudarė Akmenės rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, jaunimo reikalų koordinatorė Arnolda Ruškienė, Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokytoja Rima Vaičiulienė ir Jaunimo Europos komandos alumni Justas Varanavičius. 

Dalyviai pristatė savo idėjas, kartu su komisijos nariais diskutavo apie propagandą tiek pasaulyje, tiek Akmenės rajone. Galiausiai nugalėtoja tapo devintokė Gabija Vėlavičiūtė, kurią išgirsti galėsite Eurodebatų finale Vilniuje gruodžio 11 dieną! Antrą vietą užžėmė Gvidas Šulskis, na o trečias liko Lukas Mačiuka.

„Žmogaus kritinis mąstymas yra didžiausias turtas, kokį jis pats gali atrasti savyje ir taip pat pats geriausias švyturys, nušviečiantis kelią tamsiame melagingų naujienų vandenyje“ - teigia Eurodebatų Naujojoje Akmenėje laimėtoja Gabija Vėlavičiūtė.

Meras kartu su jaunimo reikalų koordinatore pasidžiaugė moksleivių idėjomis, diskusijomis ir padėkojo, kad šis nacionalinis projektas nepralenkia Akmenės rajono jau keletą metų iš eilės.

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!