Ariogalos jaunimui latvė pasakojo apie savanorystės patirtį Lietuvoje

Spausdinti Autorius: Gintarė Greičiūtė | 2014-12-08

Tai ne tik 339 diena pagal Grigaliaus kalendorių, kai iki Naujųjų metų lieka 26 d. Ši diena daugeliui aktyvių žmonių visam pasaulyje yra svarbi dėl to, kad tai yra Tarptautinė savanorių diena.

Tai puiki šventė ne tik aktyviai savanoriaujantiems žmonės pasidžiaugti „savo diena“, bet ir gera galimybė skatinti svanorystės kultūrą Lietuvoje. Visoje Lietuvoje vyko įvairūs renginiai skirti savanorystės dienai.  Nenuskriausta liko ir Ariogala.

Čia minėdami Tarptautinę savanorio dieną supažindinome jaunimą su viena iš Erasmus+ programų  - „Europos savanorių tarnyba“. Niekas geriau neperteiktų šios programos naudos, nei šia programa besinaudojantis jaunuolis. Į Ariogalos gimnaziją atvyko latvė Laimą Rombergą, kuri nuo spalio mėnesio savanoriauja Všį „Beepart kūrybinėse dirbtuvėse“. Laima gimnazistams papasakojo, ką veikia, kodėl pasirinko Lietuvą, kaip galima tapti Europos savanorių tarnybos savanoriu ir pan. Nors savanorystės nepapasakosi, ją reikia patirti, tačiau tikimės, kad teigiami pavyzdžiai yra užkrečiami ir Europos Sąjungos teikiamomis galimybėmis jaunimui pasinaudos ir gimnazistai.

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Saulėtą ketvirtadienio popietę jaunimas rinkosi atviroje jaunimo erdvėje ir turėjo puikią galimybę susipažinti su Europos savanorių tarnybos savanoriais! Juk sužinoti viską iš pirmų lūpų yra žymiai naudingiau. Susitikimo metu savo patirtimis dalysis savanoriai iš Panevėžio ir savanoriai, kurie dabar atlieką tarnybą Panevėžyje.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!