„Baigiau mokyklą. O kas dabar?“ 3 dalis

Spausdinti Autorius: Otilija Tolušytė | 2018-02-12

Renginį abiturientams organizavo Gabija Jurkėnaitė ir Donatas Strazdas. Pasak organizatorių: „Abiturientams mokslo metai atrodo šitaip: rugsėjo 1-oji, trumpos atostogos, Šv. Kalėdų atostogos, didesnės pastangos mokantis, Šv. Velykų atostogos ir tada prasideda lyg iš niekur kilus audra: bandomieji egzaminai, kalbėjimo įskaitos, pasiruošimas egzaminams ir valstybiniai brandos egzaminai. Audra nurimsta, kai gauni (arba negauni) atestatą, bet tada prieš akis iškyla dykuma su šmėžuojančiu klausimu, o kas dabar?“ Konferencijos metu buvo pateiktos 5 kryptys ką daryti dabar, praėjus egzaminams: savanorystė kariuomenėje, studijos užsienyje bei studijos Lietuvoje, savanorystė užsienyje ir karjeros siekimas po 12-os klasės. Taip pat konferencijos metu dalyviai galėjo dalyvauti loterijoje ir laimėti susitikimą su profesionalais, tam tikros srities specialistasi: politikos, švietimo, žurnalistikos, verslo įkūrimo. Susitikimas su geriausiais savo srities žinovais puiki galimybė pasisemti idėjų, motyvacijos ir užduoti begales klausimų.

Ši konferencija vyko jau trečią kartą, todėl pagrindinė renginio organizatorė Gabija kiekvieną kartą galvojo vis kitas renginio koncepcijas, temas, klausinėjo moksleivių kas juos domina. Idėja organizuoti konferenciją organizatorei kilo dar 12-oje klasėje: „Vis dažniau sulaukdavau klausimų iš bendraklasių ką veiksiu baigusi mokyklą ir patarimų ką jiems daryti, jeigu nežino kur stoti arba išvis nežino ar nori stoti. Tada supratau, kad pati didžiausia problema ne tai, kad moksleiviai nežino kurią specialybę pasirinkti, o tai, kas jie mąsto tik apie egzaminus, stojimą ir studijas, o juk galimybių yra begalės: dirbti, savanoriauti, keliauti ir t.t, būtėnt tada supratau, kad visiems pati viena padėti negaliu, o ir žinių tiek neturiu. Todėl pradėjau ieškoti jaunimo, kuris po 12-os klasės pasirinko netradicinius būdus ieškoti savęs“. Tačiau ši konferencija buvo kitokio tipo, viskas vyko diskusijos principu. Organizatorė pasirinko šią koncepciją, nes manė, kad jaunimas, kuris ką tik baigė mokyklą ir nuėjo tuo keliu gali puikiai pasidalinti savo įžvalgomis ir moderatorius jam tik padėtų tai padaryti profesionaliau. Tačiau Gabija neslėpia, kad organizuoti konferenciją yra sunku. Nepaisant to, kad „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“ ji organizavo kartu su Donatu Strazdu, kuris buvo atsakingas už konferenciją socialinėje erdvėje, nuolatininis darbas truko apie 3-4 mėnesius.

Baigiau mokyklą. O kas dabar? Savanorystė kariuomenėje! Diskusijos dalyvė Gabrielė dalijasi prisiminimais, kaip ji atsidūrė kariuomenėje: „dvyliktoje klasėje rašiau poeziją, baiginėjau dailės mokyklą, mėgau matematiką, turėjau aistrą teologijai ir kulinarijai, domėjausi psichinėmis ligomis ir roku, tad tikrai sunkiai suvokiau su kuo galėčiau sieti savo ateitį... Long story short - nuėjau į kariuomenę... ir tai buvo geriausi metai mano gyvenime“! Tačiau ne visi diskusijos dalyviai iškart po 12-os klasės pasirinko savanorystė kariuomenėje, Indrė baigė Juozo Miltinio gimnaziją ir išvyko dirbti svetur, tačiau didelis noras tarnauti Lietuvos kariuomenėje grąžino ją atgal į Tėvynę. Kelias kariuomenėje prasidėjo nuo savanoriškos 9 mėnesių karinės tarnybos Karaliaus Mindaugo Husarų Batalione. Dabar mergina ten dirba ir kaip pati sako: „jaučiuosi savose  vėžėse“.

Baigiau mokyklą. O kas dabar? Studijos užsienyje! Roterdame studijuojanti Gabija sako, jog: „apsisprendimas studijuoti užsienyje turbūt yra vienas geriausių mano gyvenime. Aplankyti šalį yra viena, o joje pagyventi ir jausti jos kultūrą - visai kas kitą. Esu be galo dėkinga galėdama turėti draugų iš viso pasaulio, klausytis pasakojimų apie gyvenimą jų šalyse ir visą tai "sugerti" į save. Man, kaip verslo studentei, ši patirtis yra be galo vertinga, nes tai ugdo tolerantiškumą, skatina kūrybiškumą bei galimybių identifikavimą įvairiose situacijose“. Tačiau konferencijoje galėjome išgirsti ir Elenos bei Ievos pasakojimus, kurios į užsienį išvyko ankščiau nei pradėjo studijuoti. Ieva Anglijoje gyvena nuo 2016 rugpjūčio mėn., bet studijuoti pradėjo 2017 m. Spalį. Jos specialybė - teatro menas. Mergina medžioja idėjas, kurias galėtų išplėtoti Lietuvoje, ji siekia karjeros tiek su užsienio, tiek ir su Lietuvos teatro kompanijomis. Elena taip pat savo idėjas skleidžiu tiek Lietuvoje, tiek Londone. Ir nepabūgsta, kai kas ją pavadina miesto hipe, studijuojančia architektūrą. Jeigu šiuo metu Elena būtų 12-okė sau palinkėtų – „Nebijoti ateities ir eiti pirmyn kasdien, bendrauti su naujais žmonėmis, išbandyti naujus dalykus ir nebijoti, kai nesiseka“.

Baigiau mokyklą. O kas dabar? Studijos Lietuvoje! Temos pranešėjai studijuojantys: tarptautinį verslą, trenginių inžineriją, socialinę politiką, tarptautinius santykius ir politikos mokslus pasakojo ne tik, kaip sekėsi egzaminai, stojimai ar koks tas tikrasis barako gyvenimas. Bet kalbėjo ir apie tai, ką daryti įstojus ne ten, kaip susitvarkyti su stresu neįstojus per 1-ąjį turą.

Baigiau mokyklą. O kas dabar? Savanorystė užsienyje! Šioje diskusijoje patirtimi dalinausi ir aš kartu su drauge prisiminėmė savo savanorystės nuotykius saulėtoje Katalonijoje. Tačiau vieninteliui šioje diskusijoje dalyvavusiam vaikinui - Karoliui, jo patirtis Romunijoje, kuri nebuvo vien linksmi nuotykiai, neleido prarasti pozityvumo: „Esu idėjų, kūrybos ir gyvybės žmogus. Ieškau, žaidžiu, jaučiu ir eksperimentuoju. Siekiantis būti ir kurti pokytį, kuris plėstų žmogaus ryšį su savimi ir aplinka. Kodėl gi ne? - visada, taip! Jeigu šiuo metu būčiau 12-okas sau pasakyčiau: „Karoli, daugiau drąsos, daugiau įsiklausymo į save, daugiau atsakomybės, daugiau tikėjimo savimi, daugiau meilės sau pačiam. Kiekviena diena - begalo didele dovana, vertink tai! Kokia ji bus pasidarysi tik tai tu! Tikėk! Ir gyvenk akimirkoje! Nes ji viena ir vienintele! Ir ji gyva!ׅ“

Baigiau mokyklą. O kas dabar? Karjeros siekimas po 12-os klasės! Šioje diskusijoje dalyvavo net 5 pašnekovai, kurie, dalinsosi savo patirtimi: ką nuveikė, kokią sritį pasirinko po 12-os klasės, jog dabar dirba „svajonių darbą“. Kiekvienas diskusijos dalyvis pabrėžė, kad mylimas darbas pasiekiamas ir be bakalauro studijų, svarbiausia - tikėti, ką sako širdis.

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!