Bendroji skaitmeninė rinka ir kur kas daugiau Vilniaus miesto savivaldybėje

Spausdinti Autorius: Daniel Ilkevič | 2017-01-05

Sausio 5 dieną vienos iš Vilniaus mokyklų mokinių tarybos nariai ir Jaunimo Europos komandos narys Danielius Ilkevič praleido Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo informacijos centre. Ten jaunimas turėjo kompetencijų kėlimo mokymus, paskaitą apie bendrąją skaitmeninę rinką, pranešimą apie Lietuvos moksleivių sąjungos struktūrą ir jos veiklą bei daug daugiau.

Renginys buvo turtingas ne tik turinio prasmę, tačiau įdomus ir laisvo laiko praleidimo atžvilgiu, kadangi netrūko linksmų komandos formavimo ar LMS pristatytų žaidimų. 

Pagrindinė mokymų tema - Europos Sąjungos Bendroji skaitmeninė rinka. Pristatymas buvo labai įvairiapusiškas, atsakyta į šiuos klausimus: kas yra bendroji skaitmeninė rinka? Kodėl norima kurti bendrą skaitmeninę erdvę? Kokie yra bendrosios skaitmeninės rinkos tikslai? Vyko diskusijos ir pokalbiai bei teminės paskaitos refleksija. Džiaugiamės, jog išaiškėjo, kad pristatyta informacija buvo išties pravarti, VVDG mokinių tarybos nariai sužinojo daug naujo ir be jokios abejonės dabar galės šiuo klausimų apšviesti ir kitus bei žinos, jog bendroji skaitmeninė rinka tai viena iš perspektyviausiu, pažangiausiu ir sudėtingiausių pažangos sričių, kurios strategiją Europos Komisija (EK) pristatė 2015 m.

Renginio metu buvo pristatyta ir Jaunimo Europos Komanda, sulaukta klausimų organizacijos vykdomos veiklos tema, kai kurie dalyviai itin susidomėjo ir norėjo sužinoti kaip galima tapti šio tinklo dalimi.

,,Visada smagu padėti su renginiais Jaunimo Europos komandos ir, sakyčiau, Europos labui, tačiau itin motyvuoja kai suorganizuoti renginį prašo patys moksleiviai. Tada suprantame, kad mūsų darbas tikrai svarbus, o susidomėjimas Europos Sąjunga auga šiuolaikinio jaunimo tarpe.“ - sako JEK narė Vilniuje Patricija.

Džiaugtis darbingą popietę moksleiviai iš Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos galėjo organizatorių dėka. Šiuos mokymus organizavo ir įgyvendino Jaunimo Europos komandos narys Danielius Ilkevič ir Vilniaus Vytauto Didžiojo mokinių tarybos pirmininkė Ieva Vengrovskaja. 

,,Tam, kad renginys būtų kokybiškas pasitelkėme ir kitų pagalba, su mumis noriai bendradarbiavo Vilniaus miesto savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorius Jonas Laniauskas ir visas skyrius dirbantis su jaunimu. Taip pat džiaugiamės, kad prie mūsų prisidėjo ir atstovė iš Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Nacionalinio biuro, Ignė Kanopaitė. Renginys nebūtų įvykęs jeigu ne šaunūs Jaunimo Europos komandos (JEK) nariai iš Vilniaus Danielius Ilkevič ir Patricija Glovackaitė.“ - sako VVDG MT pirmininkė Ieva.

 

 

Komentarai

Kitos naujienos

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Kviečiame kupiškėnus ir miesto svečius atvykti į „Eurodebatų“ renginį Kupiškyje

Europos diena yra švenčiama visoje Europos Sąjungoje. Šią dieną 1950 metais Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas pristatė planą Europai, kuriame jis siūlė suvienyti anglių ir plieno pramonę ir svarbias karo priešininkes Prancūziją bei Vokietiją. Tokį sakinį galime rasti vadovėliuose ar įvairiuose leidiniuose apie ES, tačiau ES istoriją galima mokytis ir kiek kitaip ir būtent tai įrodė Varėnos „Ąžuolo“ gimnazistai.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!