„Diena, skirta Europai? Geras! Nežinojau, kad yra tokia“

Spausdinti Autorius: Titas Kumetaitis | 2016-05-10

Pirmadienį, gegužės 9 d. per pasaulį nugvlinijo įvairiausios šventės. Kas šventė Pergalės dieną, o kas minėjo europiečiams skirtą šventę – Europos dieną. Ją, nors ir kukliai, atšventėme ir mes.

Renginys turėjo įdomų pavadinimą – „Europa Ukmergėje, Ukmergė – Europoje“. Galima trumpitnti kaip EU ir UE :). Visas šventės veiksmas vyko Ukmergės Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje (ar bent jau netoliese).

Europos diena buvo pradėta nuo Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje organizuoto „Europos egzamino 2016“ pirmojo etapo  internetu. Egzamino dalyviai siekė sužinoti, kiek iš tiesų jie pažįsta Europą. Egzaminą buvo galima spęsti viešojoje bibliotekoje. Mokyklinis etapas vyko dvejose mokyklose –Ukmergės Antano Smetonos gimnazijoje ir Ukmergės Senamiesčio pagrindinėje mokykloje.

Kiek vėliau įvyko iškilmingas šventės atidarymas miesto centre – Kęstučio aikštėje prie nepriklausomybės paminklo „Lituania Restituta“ – buvo iškelta Europos Sąjungos vėliava. Šventė buvo atidaryta!

Tuomet ir prasidėjo įdomybės! Visi susirinko prie bibliotekos esančiame skverelyje, kur kalbas pasakė keli žymūs miesto žmonės, vyko fotomeninko Romo Petro Šaulio fotografijų paroda „Europos keliais“. Taip pat pas mus svečiavosi Eurodesk atstovai, kurie pristatė Europos savanorių tarnybą, vyko susitikimas su savanoriais iš Rumunijos, Italijos ir Ukrainos. Šventėje lankų ir mazgų programą parodė „Skautų slėnis“. Renginio metu gražiai skambino perkusijos grupė „Garso žmonės“ (vadovė Violeta Širmienė).

Be viso to, minėjimo metu veikė „Euroarbatinė“, kurioje šventės dalyviai galėjo pasivaišinti arbata bei saldumynais, taip pat veikė infokioskas, kuriame Jaunimo Laisvalaiko centro atstovai supažindino su Eurodesk veikla, o mes – Jaunimo Europos komanda – supažindinome su pačia Europos Sąjunga. Ukmergės technologijų ir verslo mokyklos studentai noriai kvietė su specialiu monetų presu nusikalti „sėkmės grašį“.

Vakarą vainikavo Jaunimo Europos komandos organizuojamas protų mūšis „Europa ir mes“. Dalyviai smagiai praleido laiką, suko galvas su Europa susijusiais klausimais. Nors protmūšį laimėjo komanda „Muštauc“, pralaimėjusių nebuvo – visi buvo apdovanoti įvairiais prizais.

Labai smagu, kad žmonės po renginio buvo kupini geros nuotaikos ir optimizmo. Ką gi, lauksime kitų metų, kada galėsim surengti dar geresnę šventę!

Nuotraukos iš asmeninio ir V.Šlaito bibliotekos archyvų.

Komentarai

Kitos naujienos

Kelmės rajono gyventojai turėjo išskirtinę galimybę dalyvauti piliečių dialoge su Europos Komisijos nariu Vyteniu Andriukaičiu.

Nacionalinė pyragų diena gali asocijuotis ne tik su kepiniais, bet ir tolerancija bei meile gyvūnams.

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!