Eurodebatai Lazdijuose – nauja. šviežia. negirdėta.

Spausdinti Autorius: Kornelija Žilionytė | 2016-03-08

Debatai ir Lazdijai... Ar Lazdijuose vyksta debatai? Deja, Lazdijuose ir visame rajone debatai tikrai mažai girdėtas ir aptartas dalykas... Bent taip buvo iki šiol!
Vasario 17 dieną, kaip ir daugelyje Lietuvos miestų ir miestelių, vyko pirmasis „Eurodebatai: viešojo kalbėjimo iššūkis“ etapas! Jame dalyvauti užsiregistravo net penki šaunūs lazdijiečiai, kurie pasisakė dvejomis temomis: Mano miestas atviras visiems" (migracijos politika) ir Keisti pasaulį galiu neišeidamas iš namų" (vieninga skaitmeninė rinka). Jų kalbas ir oratorystės sugebėjimus vertino komisija, kurią sudarė:

• Lazdijų rajono meras Artūras Margelis, kuris nevengė su moksleiviais padiskutuoti pateiktomis temomis plačiau;
• Lazdijų rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Jūratė Jasiulevičienė;
• Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos abiturientas, tarptautinių konferencijų dalyvis, Rytenis Šklėrius;

Susumavus komisijos ir žiūrovų balsus nugalėtoju tapo Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokinys Valentinas Černeckas.

Kita problema, atsiradusi plintant skaitmeninėms technologijoms yra tai, kad žmonės vis daugiau laiko praleisdami virtualiojoje erdvėje ir skaitmeninių technologijų visumoje pradeda stokoti socialinių ir bendravimo įgūdžių”, - teigia renginio nugalėtojas Valentinas, kuris jau kovo pradžioje dalyvavo viešojo kalbėjimo mokymuose ir varžėsi finale Vilniuje.

Komentarai

Kitos naujienos

Veiksmais įrodęs šiuos savo žodžius Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistas Martynas Dargis nugalėjo ne tik jas, bet ir  pirmąjį "Eurodebatų" etapą, kurio metu Šilalėje nestigo įtampos ir diskusijų!

Lapkričio 16 d. Panevėžyje vyko nacionalinio projekto „Eurodebatai“ renginys, kuriame 5 miesto ir rajono mokiniai varžėsi dėl geriausio oratoriaus titulo.

Visi jaunuoliai pasisakė pagrindine projekto tema Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?

#Eurodebatai lapkričio mėnesį vyks >20 Lietuvos miestų. Panevėžyje „Eurodebatai“ vyks lapkričio 16 d. 16 val. atviroje jaunimo erdvėje bibliotekoje (Vasario 16-osios g. 10). Dalyviai debatuos tema: „Kaip nepasiklysti melagingų naujienų pasaulyje?“ ir varžysis dėl vietos „Eurodebatų“ finale Vilniuje,  kelionių į Briuselį ir dar dėl daug kitų prizų. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!