Eurodebatai Lazdijuose: „Norint suvienyti Europos Sąjungą reikia pradėti nuo savęs“

Spausdinti Autorius: Kornelija Žilionytė | 2016-12-01

Eurodebatai skamba gana baugiai, bet kartu simbolizuoja stiprią ir neginčijamą nuomonę bei kritišką mąstymą mokinių tarpe, o Lazdijuose tai ne tik paprastas renginys, bet ir tikra šventė!


Šiame mieste debatuojame tik antrus metus iš eilės, tačiau rezultatas – puikios ateities perspektyvos. Šiemet sulaukėme net keturių dalyvių dėmesio, kurios vyravo ne tik Lazdijų rajone, bet ir Alytaus mieste, tad galiu drąsiai teigti – debatai vienijo Dzūkiją.


Renginio nuotaikas palaikė degantis ir atkaklus dalyvių noras laimėti, tad žiūrovai mėgavosi tikrais ir aštriais debatais bei konkrečiomis nuomonėmis ir argumentais.


Komisiją sudarė rajono meras Artūras Margelis, savivaldybės švietimo skyriaus atstovė Jūratė Jasiulevičienė bei buvusi Jaunimo Europos komandos narė Deimatė Savukynaitė. Tokios komisijos akiratyje dalyviai turėjo smarkiai pasistengti, kadangi klausimai buvo rimti ir reikalavo ne tik kalbos pacitavimo, bet ir tam tikrų žinių. Džiugu, jog Lazdijai išsirinko stiprią ir ugningą atstovę Ugnę Petrovaitę, kuri jau gruodžio 12 dieną keliaus į Eurodebatų finalą.

Verta pasidžiaugti, kad debatai Lazdijuose ne tik vieniją, bet ir padeda drąsiai žengti į priekį.

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!