Mano pamokos pradinukams apie Europos Sąjungą

Spausdinti Autorius: Diana Aksomitaitė | 2012-03-16

Mokykloje kasmet per mokytojų dieną turėdavau galimybę mokyti pradinių klasių mokinukus. Tai puiki proga pajausti, koks yra mokytojo darbas, kaip sunku pasiruošti kiekvienai pamokai ir sudominti vaikus. Praėjusių metų žiemą tokia proga buvo kiekvieną savaitę, kuomet Alytaus Jotvingių gimnazijos antrųjų klasių mokiniai vykdėme netradicinių pamokėlių ciklą „Drevinuko“ darželio – mokyklos bei „Sakalėlio“ pradinės mokyklos pradinukams.

Būdama Jaunimo Europos komandos narė, pasirinkau vesti pilietiškumo pagrindų pamokėles, susijusias su Europos Sąjunga. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodė paprasta, lengva ir tikėjausi, jog pamokėlių eigą bei planą pasiruošiu nesunkiai. Bet... klydau. Vos pradėjusi ruošti planą ir galvoti, nuo ko pradėti, susidūriau su problema – kokią pagrindę temą pasirinkti? Ilgai svarsčius nutariau, jog įdomiai ir intriguojančiai skambės pamokėlės pavadinimas „Europa Europos Sąjungoje“. Iškart pradėjau domėtis, kas gali sudominti ketvirtokus, kadangi bijojau, kad pamoka nebūtų nuobodi.

Galvodama apie pamokėlės planą, neatsisakiau pagrindinio pagalbininko – skaidrių, kurios padeda visur ir visada, tačiau svarbiausias mano tikslas buvo daug ir įdomiai kalbėti, bendrauti su mažaisiais mokinukais. Žinoma, nepamiršau žaidimų, kurių metu aktyviai ir linksmai galima sužinoti kažką naujo. Šios pamokėlės metu pradinių klasių mokinukus supažindinau su visomis Europos Sąjungos šalimis narėmis bei kandidatėmis, papasakojau, kas yra Europos Sąjunga ir kokie jos tikslai. Mažiesiems buvo įdomu klausytis legendos apie Europą, sužinoti, kokia yra Europos Sąjungos vėliava, himnas ir kur yra naudojamas euras. Labiausiai pradinukams patiko spalvinti Europos Sąjungos šalių narių vėliavas,  sužinoti, kur jos yra ir kokios yra jų sostinės.

Nors labai bijojau, ar tikrai viskas pavyks, mažieji mokinukai buvo laimingi ir džiugiai sakė, jog norėtų, kad tokios pamokos vyktų dažniau. Savo tikslą – trumpai supažindinti su ES – sugebėjau įgyvendinti ir tikiuosi, jog ši pamokėlė nebuvo pirma ir paskutinė.

Džiaugiuosi, jog būdama JEK narė galiu suteikti daug įdomios informacijos apie Europą bei Europos Sąjungą aplinkiniams žmonėms. 

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!