„European Union and Me!“

Spausdinti Autorius: Monika Kiriejevaitė | 2015-11-14

Šitaip pirmadienį skambėjo dešimtokų anglų kalbos pamoka Kuršėnuose. Pagrindinis užsiėmimo tikslas buvo supažindinti moksleivius su Jaunimo Europos komanda, padiskutuoti ES atsiradimo, vertybių, teikiamos naudos ir ryšiu su kiekvienu iš mūsų temomis. Nors lietuvių kalba yra oficiali ES kalba, tačiau apie viską kalbėdami taip pat gilinome ir savo anglų kalbos įgūdžius! 

Dažnas moksleivis, nesidomintis Europos Sąjunga retai kada susimąsto apie ją ir daugelį dalykų, kurie dabar nė neegzistuotų mūsų aplinkoje, jei mūsų šalis nebūtų šios sąjungos dalimi. Šiandienos pamokoje mokiniams papasakojau apie JEK veiklą, tikslus. Šnekėjome apie tai, kokią informaciją apie ES mes gerai žinome ir yra lengvai pasiekiama ir kokios labai trūksta. Vis dėlto sąrašas dalykų, kurių moksleiviai norėtų sužinoti yra daug ilgesnis nei tų, kuriuos gerai išmano. Dirbdami grupelėse diskutavome apie didžiausias ES teikiamas naudas ir galimybes, iš kurių šios penkios buvo pačios populiariausios:

  • bendra valiuta EURAS; 
  • mokslo užsienyje, lengvo ir laisvo keliavimo į kitas šalis galimybės;
  • balso ir nuomonės išreiškimo teisės bei lygybė tarp visų asmenų, tolerancija.

Pamokos pabaigoje, kai išsiaiškinome ES susikūrimo priežastis ir istoriją, vystymąsi, savo žinias įtvirtinome „Blitz turnyre“. Greičiausios ir daugiausiai teisingų atsakymų surinkusios mokinės gavo smagius Jaunimo Europos komandos prizus. :)

Komentarai

Kitos naujienos

1950 m. gegužės 9 d. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas (Robert Schuman) iškėlė suvienytos Europos idėją. Paryžiuje pasakytoje kalboje jis pasiūlė naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, kuris užtikrintų taiką tarp Europos tautų. Šis, Šumano deklaracijos pavadinimu žinomas, pasiūlymas laikomas Europos Sąjungos pradžia. Vėliau, 1985 m., Milane vykusiame ES aukščiausiojo lygio susitikime buvo nuspręsta gegužės 9-ąją švęsti Europos dieną.

Kovo 24 d. nacionaliniame Europrotų finale susirungė 24 komandos iš 21 miesto ir miestelio dėl pagrindinių žaidimo prizų - pažintinių kelionių į Briuselį. Už šį įsteigtą prizą esame dėkingi Europos Parlamento nariams Vilijai Blinkevičiūtei ir Viktorui Uspaskichui.

Vasario 1 d. Panevėžyje, KC „Garsas“ vyko jau trečioji konferencija „Baigiau mokyklą. O kas dabar?“. 

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!