Europietiški nuotykiai Jungtinėse Amerikos Valstijose!

Spausdinti Autorius: Lukas Kaminskis | 2015-09-08

Kas gali būti geriau, nei vasara praleista ten, kur termometro stulpelis nekrinta žemiau nei +30? Nebent, kad tave supa 45 patys protingiausi, kada nors sutikti jaunuoliai. O viskas prasidėjo nuo paprastos anketos į Benjamin Franklin Transatlantic Summer Fellowship Summer Institute programą, į kurią kiekvienais metais JAV ambasada Lietuvoje atrenka sudalyvauti 2 moksleivius prestižinėje JAV ir Europos kontinento šalių stovykloje. Aš išvykau į Šiaurės Karolinos miestelį Winston-Salem, kur didžiąją laiko dalį gyvenau Wake Forest universiteto studentų miestelyje.

Tik atskridus į JAV pastebėjau vieną didelį skirtumą, tai, kad žmonės ten 3 kartus laimingesni. Žinoma, toks laimės rodiklių skirtumas turi būti tikrai didelis, jei jį gali pastebėti plika akimi, bet mane sudomina ne pats faktas, kad žmonės ten laimingesni, bet, būtent, kokia yra to priežastis. Tikriausiai sakysit, kad jiems „bepigu“ kalbėti, gi minimalus atlyginimas didesnis keletą kartų, o pragyvenimui reikalingų prekių kainos panašios palyginti su Lietuva, bet, ką aš pastebėjau, tai buvo gana giliau. Tai buvo laisvumas, kurį išugdė išskirtinė istorija ir nauja emigrantų karta atvykusį iš viso pasaulio. Žmonės, ten sukūrė tokią šalį kokią norėjo ir, todėl priekaištų kiekis valdžiai yra mažesnis, kad gyventi jų pačių šalyje yra blogai. Žinoma, stebuklų ten nėra, prisipažinsiu, kad mūsų Europietišką teisinė sistema pasirodė, kur kas efektyvesnė nei jų. Visų pirma įstatymo neapibrėžtumas visuomenėje įskiepijo tam tikras vertybes, kurios bėgant laikui pradėjo kelti grėsmę pačiai visuomenei. Taip, taip, kalbų apie ginklų laikymo įstatymą, kuris yra amžina diskusijų tema Valstijose. Jei atimtumėte teisę laikyti ginklus savo namuose JAV piliečiams, tai priligtų ES paramų žemės ūkiui atėmimui lietuvių ūkininkams. Kaip sakoma tai būtų „big deal“...

Šios programos metu daugiausia laiko praleidome mokydamiesi universitete įvairiomis socialinėmis įtraukties, pilietiškumo, tarptautinių projektų rengimo ir filmų kūrimo temomis. Per šį mėnesį išbandžiau daugybė naujų dalykų, kaip treniruotės su viena geriausių Šiaurės Karolinos lengvosios atletikos bėgimo rinktinių, bandymas nesusidurti su rykliu plaukiojant Atlanto vandenyne, „authoring action“ pamokos ir daugybė kitų. Tai buvo kėlionė, kuri paliko didelį pėdsaką mano ateities planuose!

Komentarai

Kitos naujienos

Pavasaris tai laikas, kuomet žmonės pradeda dažniau šypsotis ir labiau atsipalaiduoja, nes gamta pradeda atbusti. Tačiau Jaunimo Europos komandos nariai neleidžia sau atsipalaiduoti, dėl to šiandien, balandžio 24 dieną, lankiausi Alytaus rajono Kumečių pagrindinėje mokykloje!

„Nebūk zombis – netinginiauk! Geriau dalyvauk, pažink, veik ir mėgaukis turiningu gyvenimu! ES tau „ant lėkštutės“ laiko nuostabiausius pasiūlymus. Juk būtų nuodėmė tuo nepasinaudoti, ar ne?“.

Rugsėjo 23–26 d. Lietuvos jaunimo grupė, sudaryta iš Jaunimo Europos komandos narių ir jaunimo organizacijų atstovų, lankėsi Briuselyje. Vizito metu jie aplankė Europos Komisiją, Europos Parlamentą, nuolatinę Lietuvos atstovybę Europos Sąjungoje, išgirdo naujausias ES aktualijas ir diskutavo su tarnautojais apie ES ir jaunimo iššūkius.

Jaunuoli, nestabdyk!

Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį !!!